14.07.2017 12:35 0 Redakcja

W Redzie przybywa mieszkańców, więc rozbudują szkoły

fot. UM Reda

Według prognoz Urzędu Statystycznego w Gdańsku, w ciągu najbliższych dziesięcioleci będzie rosła liczba mieszkańców m.in. w powiecie wejherowskim. To samo dotyczy również Redy. Niektórzy mieszkańcy dopytują więc, jakie plany ma miasto, by m.in. zapewnić warunki do nauki najmłodszym.

W związku z ciągłą rozbudową miasta, głównie powstawaniem nowych mieszkań, a tym samym – zwiększaniem się liczby mieszkańców Redy, jedna z redzianek skierowała do tamtejszego magistratu pytanie.

  • Bardzo proszę o informacje, czy są plany rozbudowy sieci szkół podstawowych, stworzenia przedszkoli publicznych i organizacji przychodni lekarskich na terenie Redy? - chciała wiedzieć jedna z mieszkanek.

Jak się okazuje, redzki samorząd nie planuje rozszerzenia sieci szkół, za to chce rozbudować już istniejące placówki.

  • W latach 2017/2018 będzie to Szkoła Podstawowa nr 2, w 2019 roku – Szkoła Podstawowa nr 6, a w 2020 roku – Szkoła Podstawowa nr 5 – wylicza Teresa Kania, doradca burmistrza Redy ds. społecznych i oświaty. - Temat utworzenia od września 2018 roku publicznych przedszkoli będzie przedmiotem analizy i rozważań. Decyzja w powyższej sprawie zostanie podjęta do końca listopada bieżącego roku – dodaje.

Z kolei jeśli chodzi o opiekę zdrowotną, to na terenie Redy funkcjonują cztery Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej. Z informacji przekazanych przez magistrat wynika, że zaspokajają one potrzeby zdrowotne mieszkańców.

  • A zatem gmina nie planuje zmiany organizacji przychodni w Redzie – zaznacza Kania.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...