17.07.2017 11:31 0 Redakcja

Raport NIK - pomorskie szkoły dobrze wykorzystują boiska

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Pracownicy Najwyższej Izby Kontroli przeanalizowali wykorzystanie przyszkolnych boisk na terenie Pomorza. Inspektorzy pojawili się między innymi w gminie Linia. Wyniki przeprowadzonych kontroli są pozytywne.

Inspektorzy NIK-u na kontrole udali się do Sopotu i Gdyni, a także do gmin Żukowo oraz Linia. W tej ostatniej przyglądali się funkcjonowaniu boisk przy Zespole Szkół w Strzepczu.

  • Wyniki wskazują, że w skontrolowanych gminach boiska przyszkolne były wykorzystywane efektywnie i były dostępne dla lokalnej społeczności – podaje serwis prasowy Najwyższej Izby Kontroli.

Dyrektorzy szkół zapewnili mieszkańcom dostęp do boisk w godzinach pracy szkoły, jak i poza tymi godzinami. Poza lekcjami wychowania fizycznego odbywały się tam również zajęcia dodatkowe i wydarzenia sportowe. Boiska wykorzystywano także do treningów organizowanych przez pozaszkolne kluby sportowe.

W ocenie inspektorów NIK, działania zarówno władz gmin, jak i dyrektorów szkół, zapewniły lokalnej społeczności optymalną dostępność boisk, zgodnie z ich potrzebami i specyfiką każdego obiektu.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...