16.07.2017 16:00 0 Redakcja

W Wejherowie i Pucku szukają policjantów

KWP Gdańsk

Pomorska policja ponownie poszukuje kandydatów na mundurowych. Do końca roku przyjętych ma zostać ponad 200 osób. Nowi mundurowi pojawią się między innymi w Wejherowie, Pucku, Lęborku i Trójmieście.

O policyjny mundur może się ubiegać każdy polski obywatel o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, a także zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Planowane terminy i limity przyjęć do służby w procedurze konkursowej:

  • termin 22 sierpnia 2017 roku - limit 87  osób

  • termin 2 listopada 2017 roku - limit 50 osób

  • termin 28 grudnia 2017 roku - limit 95 osób

Podczas tegorocznego naboru maksymalnie 232 osoby, które pomyślnie przejdą proces rekrutacyjny, zostaną przydzielone między innymi do jednostek w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Lęborku, Wejherowie i Pucku. Każdy kandydat musi przejść sześć etapów postępowania kwalifikacyjnego.

  • Chętni będą musieli zmierzyć się z testem wiedzy, które obejmuje 40 pytań z zakresu władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa publicznego. Kandydatów nie ominie także test sprawności fizycznej, gdzie weryfikowana jest szybkość, zwinność, siła i wytrzymałość. Z kolei w ramach testu psychologicznego sprawdzone zostaną predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata – wyjaśnia pomorska policja.

Ostatnimi etapami rekrutacji są rozmowa kwalifikacyjna, komisja lekarska oraz uzupełnienie ankiety bezpieczeństwa osobowego. Policja przekonuje, że służba jest tego warta.

  • Osoby, którym uda się wstąpić w szeregi policji, otrzymają ciekawą pracę, gwarancję stałych warunków, możliwość rozwoju zawodowego, różnorodny system szkoleń, precyzyjny system wynagrodzenia (m.in. trzynasta pensja), rozbudowany system socjalny (m.in. dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariuszy i rodzin), a po 25 latach służby i ukończeniu 55. roku życia możliwe jest przejście na emeryturę – zachęca pomorska policja.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć tutaj oraz tutaj.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...