19.05.2017 14:38 0 Redakcia

Bił i molestował 3-latkę, horror trwał kilka miesięcy

Zdjęcie ilustracyjne - pixabay.com

Do aresztu trafił 55-letni gdańszczanin, który znęcał się nad 3-letnią córką swojej konkubiny. Sprawą od razu zajęła się prokuratura. Zwyrodnialcowi grożą długie lata za kratkami.

Do bulwersujących zdarzeń miało dochodzić przez kilka miesięcy w 2015 roku. Jak ustalili gdańscy śledczy, 55-letni mężczyzna fizycznie i psychicznie, bardzo brutalnie, znęcał się nad 3-letnią dziewczynką.

  • Bił ją, szarpał, groził nożem, wyzywał – wymienia Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Na tym nie koniec. Mężczyzna, który był konkubentem matki dziecka, miał także molestować dziewczynkę seksualnie.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak 3-latka trafiła do rodziców zastępczych. W stosunku do tych biologicznych sąd rodzinny rozpatruje wniosek o pozbawienie praw rodzicielskich.

  • Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 3-letnią dziewczynką oraz dopuszczenia się w stosunku do małoletniej innych czynności seksualnych – zaznaczyła prokurator.

Podejrzany nie przyznał się do winy. Był uprzednio karany, a aktualnie odsiaduje karę pozbawienia wolności za rozbój. Za czyny, których popełnienie zarzuca mu prokuratura, grozi mu do 12 lat więzienia.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...