19.05.2017 12:37 0 Redakcja / TTM

Nastolatkowie po angielsku o nadziei

fot. TTM

„Nadzieja jest wieczna” – z takim tematem musiało się zmierzyć ponad dziewięćdziesięciu uczestników jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu „English Poetry and Drama” w Redzie.

Takie utwory jak „Imagine” Johna Lennona w wykonaniu nastoletnich uczniów można było usłyszeć w miniony czwartek (18 maja) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie z okazji konkursu poezji i prozy anglojęzycznej.

  • Pojawiły się różne utwory, ale zmierzające jednak w kierunku popkultury. To chyba taki znak czasów. Te piosenki są po prostu bliższe młodzieży i naprawdę są one wykonywane na dobrym poziomie – ocenia Dorota Werbińska, przewodnicząca jury.

I to właśnie poziom wykonań cechuje redzki konkurs, który co roku przyciąga coraz więcej uczestników.

  • Od 10 lat są to zmagania o randze wojewódzkiej, a to już jubileuszowa edycja – podkreśla Marlena Jasińska, organizator konkursu. - Tegorocznym tematem przewodnim były słowa "hope springs eternal", czyli nadzieja jest wieczna – dodała.

Taką nadzieję na zwycięstwo mieli z pewnością uczestnicy konkursu, którzy mogli odnieść sukces w trzech kategoriach: śpiewie, recytacji i scence. Wszystko, co zaprezentowali oceniało jury złożone z profesjonalnych anglistów.

  • Pokazywane tu zdolności reprezentują różne obszary, to nie tylko język obcy, ale także zdolności artystyczne, piosenki, wiersze, czy też umiejętności akrobatyczne - wylicza przewodnicząca jury.

W konkursie uczestniczyło ponad 90 gimnazjalistów z całego Pomorza. Oprócz nagród w trzech kategoriach przewidziano również grand prix, którym był dziewięciodniowy wyjazd do Londynu.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...