19.05.2017 13:36 0 Redakcja

Dla zabawy strzelał do przechodniów i aut

KWP Gdańsk

Młody mieszkaniec Sopotu z pistoletu pneumatycznego ostrzelał samochody i przechodzącą ulicą kobietę. Policjanci zatrzymali 16–letniego "snajpera". Amatorowi zabaw z bronią grozi 3-letni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (15 maja) późnym wieczorem. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Sopocie otrzymał zgłoszenie, że z okna jednego z mieszkań przy ul. Kraszewskiego ktoś strzela do przechodniów. Na miejsce wysłano patrol.

  • Świadkowie wskazali funkcjonariuszom okno, z którego najprawdopodobniej oddano strzały – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. - W mieszkaniu jego właściciel oznajmił policjantom, że to nie jest możliwe, żeby z jego mieszkania ktoś strzelał. Policjanci mimo wszystko sprawdzili pomieszczenia i w jednym z pokoi zastali 16-latka, a przy nim znaleźli broń pneumatyczną, plastikowe kulki oraz dodatkowe wyposażenie.

Okazało się, że nastolatek dla zabawy strzelał nie tylko w kierunku przechodzącej kobiety, ale też do przejeżdżających samochodów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nie został również uszkodzony żaden z pojazdów.

Teraz nastolatek poniesie konsekwencje tej zabawy. Usłyszał już zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...