17.05.2017 14:35 0 Redakcja/TTM

Zablokują krajową szóstkę, chodzi o budowę Trasy Kaszubskiej

TTM

Mieszkańcy gminy Łęczyce zapewniają, że planowana przez nich akcja nie jest wymierzona przeciwko komukolwiek, ma być jedynie przypomnieniem o konieczności poprawy bezpieczeństwa wzdłuż miejscowego odcinka krajowej szóstki. W reakcji na zapowiedzi ograniczenia budowy trasy S6 w poniedziałek (22 maja) społecznicy zablokują ruch w Godętowie.

Pomysł na blokowanie ruchu na DK nr 6 narodził się w Lęborku i okolicznych gminach. Do planowanego protestu postanowili się przyłączyć mieszkańcy gminy Łęczyce. W najbliższy poniedziałek (22 maja) w godzinach szczytu mieszkańcy wyjdą na ulicę i będą manifestowali potrzebę budowy tzw. Trasy Kaszubskiej od Obwodnicy Trójmiasta do Lęborka, tak, jak to było pierwotnie planowane. Jak czytamy w ostatnich komunikatach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nie przystąpiono do kolejnych przetargów dla budowy drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork - obwodnica z powodu zmiany harmonogramu inwestycji. Mówi się tez o ograniczeniu jej przebiegu jedynie do Bożegopola Wielkiego.

  • Chcemy się przypomnieć, chcemy, by nas usłyszano w całym kraju – wyjaśnia powody przystąpienia do akcji Bogdan Godzisz, sołtys Łęczyc. - Jako mieszkańcy i kierowcy jesteśmy zbulwersowani tym, że budowa S6 jest ciągle odkładana. Chcemy pokazać decydentom, że ta inwestycja jest niezbędna.

Potwierdza to Piotr Wittbrodt, wójt Łęczyc. Zaznacza, że 17-kilometrowy odcinek obecnej krajówki przebiegającej przez teren gminy jest bardzo obciążony.

  • Latem to jest prawdziwy armagedon – zaznacza. - Nie ma lewoskrętów, nie ma świateł. Ciągłe stłuczki, zdarzenia – wymienia.

Mieszkańcy Godętowa i okolic liczą, że ich manifestacja zostanie zauważona i zostaną podjęte odpowiednie działania mające poprawić bezpieczeństwo na drogach regionu. Jeśli jednak zapowiadana akcja nie przyniesie skutku, społecznicy zapowiadają ponowne wyjście na ulicę i blokadę ruchu w środku sezonu turystycznego.

Blokada rozpocznie się 22 maja około godziny 14:00. Mieszkańcy będą spacerować po przejściu dla pieszych w kilkominutowych odstępach czasu. Wydarzenie będzie nadzorować policja.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...