Wiadomości

Zablokują krajową szóstkę, chodzi o budowę Trasy Kaszubskiej

2017-05-17 14:35 Redakcja/TTM
Zablokują krajową szóstkę, chodzi o budowę Trasy Kaszubskiej
TTM

Mieszkańcy gminy Łęczyce zapewniają, że planowana przez nich akcja nie jest wymierzona przeciwko komukolwiek, ma być jedynie przypomnieniem o konieczności poprawy bezpieczeństwa wzdłuż miejscowego odcinka krajowej szóstki. W reakcji na zapowiedzi ograniczenia budowy trasy S6 w poniedziałek (22 maja) społecznicy zablokują ruch w Godętowie.

Pomysł na blokowanie ruchu na DK nr 6 narodził się w Lęborku i okolicznych gminach. Do planowanego protestu postanowili się przyłączyć mieszkańcy gminy Łęczyce. W najbliższy poniedziałek (22 maja) w godzinach szczytu mieszkańcy wyjdą na ulicę i będą manifestowali potrzebę budowy tzw. Trasy Kaszubskiej od Obwodnicy Trójmiasta do Lęborka, tak, jak to było pierwotnie planowane. Jak czytamy w ostatnich komunikatach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nie przystąpiono do kolejnych przetargów dla budowy drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork - obwodnica z powodu zmiany harmonogramu inwestycji. Mówi się tez o ograniczeniu jej przebiegu jedynie do Bożegopola Wielkiego.

  • Chcemy się przypomnieć, chcemy, by nas usłyszano w całym kraju – wyjaśnia powody przystąpienia do akcji Bogdan Godzisz, sołtys Łęczyc. - Jako mieszkańcy i kierowcy jesteśmy zbulwersowani tym, że budowa S6 jest ciągle odkładana. Chcemy pokazać decydentom, że ta inwestycja jest niezbędna.

Potwierdza to Piotr Wittbrodt, wójt Łęczyc. Zaznacza, że 17-kilometrowy odcinek obecnej krajówki przebiegającej przez teren gminy jest bardzo obciążony.

  • Latem to jest prawdziwy armagedon – zaznacza. - Nie ma lewoskrętów, nie ma świateł. Ciągłe stłuczki, zdarzenia – wymienia.

Mieszkańcy Godętowa i okolic liczą, że ich manifestacja zostanie zauważona i zostaną podjęte odpowiednie działania mające poprawić bezpieczeństwo na drogach regionu. Jeśli jednak zapowiadana akcja nie przyniesie skutku, społecznicy zapowiadają ponowne wyjście na ulicę i blokadę ruchu w środku sezonu turystycznego.

Blokada rozpocznie się 22 maja około godziny 14:00. Mieszkańcy będą spacerować po przejściu dla pieszych w kilkominutowych odstępach czasu. Wydarzenie będzie nadzorować policja.

Redakcja/TTM

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (14)

Andrzej 2017.05.18 17:48
Oceń:

Nie wnikam w meritum protestu, być może uzasadniony, ale według mnie forma protestu jest asolutnie niedopuszczalna. Blokowanie dróg, chyba jest niezgodne z prawem, ale z pewnością jest niemoralne. Przypomnijmy czym się zakończyły blokady dróg za rządów AWS.

max 2017.05.18 13:32
Oceń:

Trasa S6 ma szanse powstać dopiero po najbliższych wyborach samorządowych pod warunkiem że większość % będzie miał PIS .

ubek 2017.05.18 17:41
Oceń:

Od rana do wieczora kwik- w nocy kwik ( z przerwą na szkiełko kontaktowe i forum ubewatelskie na FB).

muła 2017.05.18 04:36
Oceń:

Ja bym na miejscu rządu, zaangażował tych ludzi od razu do pracy na rzecz tej trasy, społecznie by coś chociaż przekopali.

FALKO NINE SIX MC 2017.05.17 21:07
Oceń:

ciekawe ile biorców 500+ bedzie tam z nudow maszerowac i co to ma dac pytam ? zaszkodzi ludziom co pracuja wracaja do domu jada do pracy rząd tamtedy nie pojedzie zeby to zobaczyc ale powinien wyslac policje by rozgonic nudzacych sie i protestujacych bo ludzie pracy na tym tracom stojonc w korku

dla przypomnienia 2017.05.17 19:02
Oceń:

Zapomniałeś ile czasu trwał remont 6-ki od obwodnicy do Cisowej czy jeszcze w pieluchy wtedy robiłeś? Może jaśnie pan innym środkiem lokomocji pojedzie bo ja uważam że są ważniejsze inwestycje niż ładowanie kasy w drogi. Ludzie chcą mić mieszkania, godziwą i dobrze płatną pracę a dopiero potem możemy spełniać fanaberie nadzwyczajnej kasty.

krolowawejherowa 2017.05.17 16:32
Oceń:

Jakoś sobie nie przypominam żeby PLATFUSY coś w tej sprawie zrobili przez swoje 8 lat NIErządów a mieli wszystko pod sobą.

lepszy sort 2017.05.18 12:49
Oceń:

Widzę że koledze 8 lat propagandy w mediach poprzewracało w głowie. Proponuję tvn+polsat+tvp+trwam+samodzielne myślenie, wtedy nie przeszkodzi ci informacja z dowolnego medium. Jak się jednak pozwala być indoktrynowanym z jednego źródła stąd takie teksty. Może pora zacząć myśleć samodzielnie?

GorszySort 2017.05.18 07:57
Oceń:

Oczywiście piszesz bzdury.Jakbyś choć raz wyszedł TV Trwam i Gazety Polskiej (?) to widział byś, ze są już projekty oraz były przewidziane środki na ten cel. To "Bobra mina" zablokował ta inwestycje (bo to pomysł Tuska) !!

gość5 2017.05.17 17:34
Oceń:

to nie znaczy,że obecny rząd ma mieć nas tzn. mieszkańców gminy Łęczyce w nosie.... nie mieszkasz przy tej trasie to się nie mądruj.. królowo

AndrzejPL 2017.05.17 15:09
Oceń:

Trasa Kaszubska powstanie - wg wypowiedzi Donalda Tuska z 2010 roku najpóźniej do grudnia 2015 roku...........................................idźcie do Brukseli , bo tam siedzi ten pan.

gość 2017.05.17 17:35
Oceń:

tak to prawda, ale każdy następny rząd bierze kontynuację i odpowiedzialność...

dembade 2017.05.17 15:59
Oceń:

Jak dla mnie to bardziej p&s blokuje rozwój inwestycji gdyż pomorskie samorządy nie sa ich. A droga ekspresowa jest potrzebna bo jechać od Gdyni do Goscicina 50km/h to śmiech na sali. Wyobraźcie sobie teraz remont trasy dk6 powiedzmy w Wejherowie na odcinku 2km ;)