18.05.2017 15:31 0 Redakcja

Wejherowianie pobiegną nie na czas, ale po medale

Archiwum

W sobotę (20 maja) na terenie amfiteatru i Parku Miejskiego odbędzie się piąta już edycja akcji "Wejherowo Biega". Oprócz medali, na amatorów aktywnego trybu życia czekają nagrody.

  • Nasze bieganie nie jest bieganiem na czas, ale rekreacyjnym, dla całych rodzin. Dlatego nie prowadzimy klasyfikacji sportowej, a na medal może liczyć każdy, kto dobiegnie do mety – zapewnia Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta w Wejherowie.

Na tym nie koniec. Dzięki sponsorom, uczestnicy akcji "Wejherowo Biega" wezmą udział w losowaniu cennych nagród, zarówno dla młodych jak i dorosłych biegaczy.

Biuro zawodów zostanie otwarte o godzinie 9:00. O godzinie 10:50 rozpoczyna się pokazy sztuk walki na scenie amfiteatru. O 11:10 w tanecznych rytmach rozgrzewkę poprowadzą instruktorzy z Tiger Gym Wejherowo. Podczas imprezy będzie też można skonsultować się ze specjalistami w sprawach związanych ze sportem, ćwiczeniami i aktywnym trybem życia.

Pierwszy bieg, na 400 metrów dla dzieci do 6 lat, ruszy o godzinie 11:30. Następnie odbędą się kolejne na dystansach 800, 2000, i 4000 metrów, ostatni wystartuje około południa.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...