Wiadomości

Do Gościcina samochodem, dalej autobusem. Będzie węzeł

2017-04-21 14:31 Rekacja/ug.wejherowo.pl
Do Gościcina samochodem, dalej autobusem. Będzie węzeł
Żródło: rpo.pomorskie.eu

Nowe przystanki, wiaty, parkingi i miejsca dla rowerów. Wszystko to pojawi się w Gościcinie, gdzie powstanie węzeł przesiadkowy, który ma zachęcić kierowców do zrezygnowania z podróży samochodem i skorzystania z usług transportu publicznego. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków unijnych.

Zarząd województwa wybrał do dofinansowania kolejne projekty dotyczącego budowy węzłów przesiadkowych. Władze gminy Wejherowo nie kryją zadowolenia z decyzji władz Pomorza.

  • Miło nam poinformować, że wśród zakwalifikowanych projektów znalazł się także ten obejmujący Gościcino! Dzięki inwestycjom powstaną nowe przystanki i wiaty, parkingi dla samochodów i rowerów oraz drogi dojazdowe do węzłów – czytamy na stronie ug.wejherowo.pl.

Rozbudowane i przebudowane zostaną ulice i skrzyżowania w bezpośrednim otoczeniu obiektu. Powstaną także odcinki nowych tras rowerowych i chodników oraz niezbędna infrastruktura do obsługi pasażerów, a także ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

  • Inwestycję planujemy zlokalizować w okolicach skrzyżowania ulicy Fabrycznej i Drzewiarza - wyjaśnia Maciej Milewski, zastępca wójta gminy Wejherowo.

Prace ruszą prawdopodobnie w roku 2018 i potrwają dwa lata. Gmina na ich realizację otrzyma blisko 800 tysięcy złotych. Pełen koszt szacowany jest na około 2 miliony złotych.

Węzły integracyjne mają przyczynić się do usprawnienia komunikacji. Jednym z celów realizacji szeregu inwestycji jest zachęcenie mieszkańców do przesiadania się z samochodów do komunikacji zbiorowej. Jak wyjaśniają eksperci, dzięki temu skróci się czas podróży np. do pracy. Zmniejszą się też jej koszty. Ponadto poprawi się bezpieczeństwo oraz zmniejszy emisja zanieczyszczeń do środowiska.

Podobna infrastruktura ma powstać m.in. w Pucku, Władysławowie i Jastarni. O tych inwestycjach pisaliśmy tutajtutajtutaj.

Rekacja/ug.wejherowo.pl

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (26)

ha ha 2017.08.01 12:18
Oceń:

który to ma takie durne pomysły z tym uposażeniem dworca w miejsca rowerowe dla kogo to? dla turystów? .....
Najpierw osły sprowadzacie patologię do Gościcina wydaliście na to kasę dalej wydajecie na ich utrzymanie a potem wydać pieniądze na parkingi dla rowerów? zatrudnijcie od razu ochronę do pilnowania żeby nie pokradli a i żeby tego pięknego szklanego przystanku wam nie zniszczyli. Lampy to ze szkłem opancerzonym bo z wiatrówek wam porozbijają.....

a123 2017.08.01 11:46
Oceń:

Fajna by była taka Ciuchcia przy peronie, kilku miłośników kolei by przyciągnęła. A i komin niczego sobie.

xxx 2017.04.23 21:53
Oceń:

zróbcie burdel w goscicinie.tego nie ma ,a kazdy się ucieszy.

onyx 2017.04.23 07:40
Oceń:

Przesiadka na autobus ??? Jaki ??? Do Wejherowa ??? Bez sensu, nie będę jechał z domu na węzeł, żeby się na autobus przesiąść, Po większości Gościcina jeżdżą autobusy więc po co ten węzeł ?

jack 2017.04.23 07:37
Oceń:

Przecież i tak większość SKM-ek kończy bieg w Wejherowie. Kto będzie stał w Gościcinie i na kolejkę czekał godzinę. Marnotrawienie pieniędzy. Robota na pokaz a nie dla ludzi.

Franek 2017.04.22 15:14
Oceń:

zróbcie chodnik przy torach jak kiedyś była ścieżka
jadąc z wecjherowa musze jechać zkm , a moge jechać skm a potem z buta i taniej szybciej
nie rozumiem dlaczego skasowano tak zwany sztrek obok torów
kiedyś setki osó szło wzdłuż torów, ja kilkanaście lat chodziłem tą ścieżką

Janusz Tracz 2017.04.21 22:00
Oceń:

Super pętla, jak skm co 2 godziny tam jeździ do Trójmiasta

nick 2017.04.21 22:33
Oceń:

Byscie wkoncu drogi zrobili , np zamostne-zelewo czy goscicino-gowino
Autobusow mzk wiecej np do zamostnego czy tez luzina a nie na pokaz ..
To i tak kolonia rozpiepszy ten nowy projekt

Ja 2017.04.22 08:30
Oceń:

Popieram , droga zelewo-zamostne po ulewach jest słabo przejezdna są wielkie dziury które prowadzą do wielu zniszonych aut , ciężki dojazd pks do Luzina nie wspomnę o Wejherowie , trzeba robić przesiadki ... gdyby droga była było by co innego ..

M....... 2017.04.22 00:45
Oceń:

Co wy wszyscy macie do tej koloni????od dawien dawna jest tam spokojnie chodzi mi o mieszkańców właśnie owej kolonie i byłoby tak nadal gdyby nie dowaliki "odpadu" z WEJHEROWA

Mika 2017.04.21 19:50
Oceń:

A może w końcu jakiś przystanek skm w Bolszewie największa wieś w naszej gminie mieszkańców cały czas przybywa i w końcu nie musielibyśmy dojeżdżać autobusem do weja, które i tak nie są podpasowane pod pociąg.

Saj 2017.07.05 14:39
Oceń:

Bezsens totalny skm w Bolszewie zbyt mała odległość między Wejherowem a Goscicinem.

Paweł 2017.04.21 18:20
Oceń:

Marnowanie pieniędzy podatników, ludzie i tak wolą samochody, najlepiej wjechaliby nimi do sklepu czy szkoły

marek.ladach 2017.04.21 17:18
Oceń:

Nowe przystanki wiaty autobusowe ??? na jak długo jak u nas jeszcze zaden przystanek nie ustał dłużej niż tydzien w całości.

fhdjsjdj 2017.04.22 10:53
Oceń:

jeszcze z środków UE speclanie podkreślili czuje sie jak w drugiej Białorusi co chwile widać tabliczki ue jak plakaty propagandy komunistycznej normalnie druga białoruś.

Tom 2017.04.21 16:18
Oceń:

Z tego co czytałem duźy węzeł przesiadkowy ma powstać w Wejherowie przy budynku bylej spedycji kolejowej.

xxx 2017.04.21 15:05
Oceń:

Przesiadka na autobus? Na wiecznie opóźnioną i nabitą do granic możliwości, szczególnie w godzinach szczytu "3"?
Dziękuję, jadę samochodem.

MKM 2017.04.22 06:05
Oceń:

Opóźniona poprzez auta, które stoją w korku a co za tym idzie i autobus,który nie przeleci korku na przystanek aby się nie spóźnić.Mniej aut na ulic= punktualniejsze autobusy,więcej kursów.

kobra 2017.04.21 14:59
Oceń:

A kto niby tam będzie auto zostawiał? Znów 2 lata będziemy budować coś, z czego korzysta garstka ludzi, tak jak drogę Ustarbowo - Gowino I Gowino - Goscicino, która świeci pustkami a reszta miejscowości w Gminiw tapla się w błotnistych I wyboistych drogach. Zamiast w każdej wsi co roku utwardzać (asfaltować) po kawałku ulice (W KAZDEJ nie tylko w Bolszewie i Goscicinie) to się buduje wynalazki, które są na pokaz a służą garstce ludzi.

pytam sie 2017.04.21 14:39
Oceń:

Niby gdzie powstanie ten "węzeł"? Może przy dworcu w Gościcinie? śmiech na sali, w tej chwili na tym pseudo parkingu stoją samochody pracowników fabryki, mimo że kawałek dalej mają olbrzymi plac, no ale za parkowanie tam trzeba zapłacić pracodawcy. Wstyd, że pracownicy zajmują miejsca tym którzy chcą dojechać do dworca czy do przedszkola.

aaa 2017.08.01 08:44
Oceń:

s skąd taka wiedza że zakładowi trzeba płacić za parking.
Zakład pobiera tylko opłatę za wydanie karty umożliwiający wjazd na parking

antyk 2017.04.21 18:41
Oceń:

pracowałem tam 10 lat i nic nie trzeba płacić za ten parking.Wystarczy podejść do działu kadr i poprosić o wyrobienie karty parkingowej.

Ja 2017.04.21 15:44
Oceń:

Za parkowanie nie trzeba płacić pracodawcy...

mama 2017.04.21 17:38
Oceń:

Codziennie dowożę dziecko do przedszkola koło fabryki i mnóstwo samochodów pracowników fabryki stoi na parkingu przy dworcu. Stoją także przy chodniku koło przedszkola, czym uniemożliwiają parkowanie w tym miejscu rodzicom dowożącym dzieci na dworzec czy do przedszkola. Tymczasem parking za szlabanem jest olbrzymi, a samochodów na nim mało, pytałam pracowników przedszkola o możliwość wjazdu na ten parking, to poinformowano mnie, że trzeba WYKUPIĆ kartę w fabryce - więc jednak się płaci. Szkoda, że nie dają tych kart pracownikom za darmo - zwolniliby miejsca dla dojeżdżających do przedszkola i na dworzec, bo blokują te miejsca na kilka godzin!

Karta 2017.04.21 18:56
Oceń:

Kartę dają za darmo....pracownikom.

abc 2017.08.01 11:43
Oceń:

pierwszą kartę dają za darmo jak się zgubi to druga jest już płatna