20.04.2017 13:31 0 Redakcja

'Nie' dla drogi przez puszczę. Jest petycja

Źródło: secure.avaaz.org

W internecie rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod petycją w sprawie sprzeciwu wobec planów budowy drogi wiodącej przez Puszczę Darżlubską. Inicjatywę poparło już kilkaset osób. Pismo ma trafić m.in. do starostów.

„Stanowczo przeciwstawiamy się planowanej budowie drogi powiatowej nr 1442G Celbowo – Brudzewo – Wejherowo. Dopuszczenie w ramach tej inwestycji do intensywnego ruchu drogowego klasy „Z” pomiędzy powiatami puckim i wejherowskim przez Obszar Chroniony Natura 2000 oraz Obszar Chronionego Krajobrazu uważamy za zbyt dużą ingerencję w środowisko, a co za tym idzie jego realną degradację”. Tak brzmi pełna treść internetowej petycji, którą w pierwszych dniach poparło około 300 osób.

Pomysłodawcy tego apelu liczą na podpis nawet 10 tysięcy osób. Dokument ma trafić m.in. do władz powiatu wejherowskiego i puckiego.

Przypomnijmy, projekt budowy drogi pomiędzy Puckiem i Wejherowem spotkał się z mieszaną opinią mieszkańców miejscowości położnych w rejonie planowanej inwestycji. Niedawno odbyły się konsultacje społeczne, podczas których nie kryli oni swoich obaw. Osoby mieszkające na terenie gminy Puck obawiają się głównie powodzi spowodowanych zmianami w odwadnianiu pól. Przeciwna budowie nowej trasy była też m.in. część mieszkańców Kąpina.

Wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk wyraził nadzieję, że ostatecznie dojdzie do społecznej ugody.

  • Pozytywny wpływ na rozwój gminy, na rozwój otoczenia i przedsiębiorczości, to wszystko przemawia na tak. Natomiast w to się wplatają jeszcze potrzeby mieszkańców, ale myślę, że po dyskusji i omówieniu tego wszystkiego, ostatecznie dojdziemy do porozumienia – przyznał.

Petycja Ratujmy Puszczę Darżlubską dostępna jest tutaj.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...