19.04.2017 09:30 0 Redakcja

Motoambulans ruszy na pomoc ulicami Pucka

Źródło: moto3m.pl

Dzięki nowemu sprzętowi ratownicy szybciej dotrą do ofiar wypadków podczas letniego szczytu turystycznego. Karetka na dwóch kołach będzie w stanie ominąć drogowe zatory, przede wszystkim jednak zostanie wyposażona w podstawowy sprzęt służący niesieniu pomocy poszkodowanym.

Motoambulans wyjedzie na ulice powiatu puckiego na początku czerwca. Właśnie trwa szkolenie ratowników, by w miesiącach wakacyjnych, kiedy w regionie na drogach jest najgęściej od samochodów, nowatorski sprzęt mógł pozostawać w pogotowiu. Jednoślad trafi do szpitala w Pucku dzięki środkom pochodzącym z Systemu Krajowego Ratownictwa Medycznego.

  • Motocykl BMW GS 800 kosztował blisko 148 tysięcy złotych, z czego połowa to cena samego pojazdu, reszta to koszt dodatkowego wyposażenia i szkolenia załóg – mówi Jarosław Białk, starosta pucki. - Na wyposażenie składa się sprzęt do podstawowego zabezpieczenia przy urazach i kontuzjach, defibrylator, respirator, butla z tlenem, standardowe wyposażenie, które znajduje się karetkach, czyli zestawy do unieruchamiania, opatrunki, strzykawki - wylicza.

Jednoślad jest odpowiednio pomalowany oraz posiada sygnalizację świetlną i dźwiękową, dzięki czemu może poruszać się po drogach, jak pojazd uprzywilejowany.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...