18.04.2017 11:43 0 Redakcja / des.pomorskie.eu

Chcą wyłonić najlepszego nauczyciela na Pomorzu

Zdjęcie ilustracyjne - pixabay.com

Rozpoczął się nabór kandydatów do walki o tytuł Nauczyciela Pomorza Roku 2017. To druga edycja przedsięwzięcia, którego celem jest uhonorowanie wybitnych nauczycieli, wychowawców i innych pedagogów zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie województwa pomorskiego.

  • Do udziału w konkursie można zgłaszać kandydatury pedagogów i wychowawców wszechstronnie kształtujących osobowość młodych obywateli naszego regionu. Spośród zgłoszonych nauczycieli komisja konkursowa zarekomenduje dziesięciu kandydatów do tytułu, z których zostanie wybranych pięciu laureatów. Jeden z nich otrzyma tytuł Nauczyciela Pomorza Roku 2017 oraz statuetkę, zaś czterej pozostali wyróżnienia. Ponadto laureaci otrzymają nagrody pieniężne – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, organizator konkursu.

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić on-line, następnie wydrukować, podpisać i wraz z załącznikiem nr 1 przesłać w zamkniętych kopertach, z dopiskiem: Konkurs „Nauczyciel Pomorza” na adres Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Gdańsku, al. gen. J. Hallera 14, 80-401 Gdańsk. Wnioski konkursowe można składać do 31 maja.

Wyłonienie zwycięzcy i wyróżnionych osób odbędzie się w drugiej połowie września, natomiast uroczyste nadanie tytułu Nauczyciel Pomorza oraz wręczenie nagród zostanie zorganizowane w ramach VI Forum Pomorskiej Edukacji – listopad 2017.

Przypomnijmy, że wśród zeszłorocznych finalistów znalazła się między innymi Ewa Szymańska – nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Kłaninie. Więcej w tym temacie pisaliśmy tutaj.

Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 pod numerem telefonu 58 344 01 68, wewnętrzny 101, pod adresem mailowym [email protected] oraz na tej stronie.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...