17.03.2017 19:32 0 Bartłomiej Woźniak

Mistrzostwa szkół gimnazjalnych w koszykówce chłopców

W czwartek (16 marca) w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 27.03.2017 roku również w Wejherowie.

W zawodach wystąpiło 7 zespołów. Zwycięzcą turnieju została faworyzowana drużyna gospodarzy, czyli Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, która finale pokonała Salezjańskie Gimnazjum z Rumi. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Gimnazjum nr 3 w Wejherowie (Kajetan Ruth, Mateusz Popiel, Piotr Lekner, Adrian Popławski, Szymon Dziewior, Maksymilian Ficht, Bartosz Kapała, Piotr Spigarski, Konrad Łęgowski, Łukasz Sznajder – opiekun drużyny – Łukasz Zimniewicz )