Wiadomości

W regionie przybędzie ponad sto kilometrów ścieżek rowerowych

2017-01-25 11:39 Redakcja / TTM
W regionie przybędzie ponad sto kilometrów ścieżek rowerowych
fot. TTM

Około 125 kilometrów nowych ścieżek rowerowych powstanie w ramach partnerstwa kilku samorządów powiatu puckiego i wejherowskiego. Umowę o współpracy podpisano we wtorek (24 stycznia) w Rzucewie.

Samorządowcy gminy Puck, Krokowa, Kosakowo, Jastarnia, Hel i Choczewo zdecydowali się na wspólną realizację programu wojewódzkiego „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym”.

  • Każda gmina określiła swoje zadania, łącznie dotyczy to 125 kilometrów tras rowerowych, w tym odbudowy, budowy i oznakowania – wyjaśnia Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Koszt realizacji całej inwestycji to około 15 milionów złotych. Każda z gmin uczestniczących w projekcie ma odrębny zakres zadań.

fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM

  • W ramach projektu chcemy zmodernizować około 8 kilometrów naszej ścieżki rowerowej, ona została wykonana 10 lat temu z naturalnej nawierzchni, a w tej chwili dojrzała już do tego, żeby ją zmodernizować. Mamy nadzieję, że właśnie dzięki temu projektowi, uda się to zrobić - tłumaczy Jarosław Pałkowski, zastępca burmistrza Helu.

Dla porównania ośmiokilometrowa ścieżka rowerowa, która powstanie w Helu, ma kosztować samorząd około 2 milionów złotych. Z kolei Jastarnia chce wydać na ten cel 700 tysięcy złotych. Obie inwestycje są koniecznie, bo to jedna z najbardziej uczęszczanych przez rowerzystów tras w sezonie letnim.

  • Odcinek pomiędzy Juratą a Helem stanowi również jeden z najbardziej malowniczych na całym Półwyspie Helskim. Są to niezapomniane widoki i stanową atrakcję dla każdego rowerzysty - ocenia Jarosław Pałkowski.

Umowa partnerska to dopiero początek współpracy, teraz samorządy muszą złożyć wspólny wniosek, termin mija 27 stycznia. Prace budowlane mają się rozpocząć najwcześniej w drugiej połowie 2017 roku.

Redakcja / TTM

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (12)

syla 2017.01.26 11:13
Oceń:

A gdzie ścieżka z Władysławowa w kierunku Karwii i dalej??? Jak zawsze średniowiecze!!!

sss 2017.01.25 20:10
Oceń:

tylko nie zróbcie tych ścieżek na wzór tej z Wejherowa do Piaśnicy z kamieniami i gruzem
tragedia, jechać się tam nie chce

spigi 2017.01.25 16:25
Oceń:

Jesli modernizacja nawierzni niektorych sciezek rowerowych ma byc wysypanie na nie gruzu kamlotow badz zwiru to lepiej nie ruszajcie tego

niebezpiecznie 2017.01.25 16:02
Oceń:

czy bedzie polaczenie z zelistrzewa do pucka/bladzikowa?

mała3 2017.01.25 14:24
Oceń:

Ścieżka do Dębek-strach latem rowerem jechać

Ja 2017.01.25 13:54
Oceń:

Przydałaby się ścieżka z choczewa do Bolszewa

Ziut 2017.01.25 13:22
Oceń:

Oby tylko faceci w rajtuzach chcieli jeździć po ścieżkach, a nie szosie na Półwyspie. Kilka dni temu 3 jechało ścieżką, ale jeden musiał być lepszy i olał nakaz jazdy po ścieżce. Tego pana nie pozdrawiam.

Śmieszek 2017.01.25 20:12
Oceń:

Zachęcam do założenia tych rajtuz i samemu przejechać się rowerem, trochę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu dobrze robi.

pikuś 2017.01.25 15:56
Oceń:

Ja jako kolarz amator staram się omijać szosy gdzie obok leci ścieżka rowerowa, bo się po tym po prostu nie da jechać. Pełno syfu i od razu przebite delikatne opony szosowe, wyjazdy z bram i bocznych uliczek gdzie kierowcy nie zwracają uwagi (lub też po prostu nie mają możliwości zobaczenia) czy ktoś jedzie ścieżką rowerową, pełno uskoków, krawężników, wyrwanych kostek, normalni rowerzyści jadący w ślimaczym tempie w porównaniu do szosowca, piesi, rolkarze, psy, odcinki po 50 m i dalsza kontynuacja po drugiej stroni ulicy itp. Także ludzie miejcie wyrozumiałość dla szosowców nie jeżdżących po takich ścieżkach rowerowych.

Tomi 2017.01.25 14:17
Oceń:

Ta pseudo ścieżka na Hel, nie spełnia warunków ścieżki rowerowej, więc każdy rowerzysta ma prawo jechać szosą na Hel i nikt mu za to nie może nic zrobić (info od policji), więc cicho bądź.

Czy zmiana 2017.01.25 13:10
Oceń:

wczoraj w TTM i radio Gdańsk ogłoszono że wszystkie gminy powiatu puckiego i część wejherowskiego połączyły się aby dostać pieniądze na 100 km ścieżek rowerowych
GMINY WŁADYSŁAWOWO tam nie ma - dlaczego, czy nic nie robienie wodza dotyczy wszystkich pracowników????
DOLCE FOR NIENTE
tylko co na to mieszkańcy, gdzie w ogóle jakieś zmiany , jakaś praca, jak im się paluchem nie pokaże nie zaciągnie za rekę to nic nie zrobią a kasa publiczna leci- budżetówka!!!!!!!!

lala 2017.01.25 19:03
Oceń:

nie wolno nikogo obrażać brrr