We wtorek (12 lipca) policjanci z puckiej i wejherowskiej drogówki przeprowadzali działania pod nazwą „Bezpieczna W-216”, które służą poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Inicjatywa jest realizowana cyklicznie.
Funkcjonariusze skontrolowali wszystkich kierowców, którzy naruszali przepisy lub zachowywali się agresywnie wobec innych uczestników ruchu. Mundurowi weryfikowali również stan techniczny pojazdów, dokumenty oraz trzeźwość.
Wskutek działań policjanci z puckiej drogówki ukarali mandatami karnymi 38 osób w tym między innymi: 14 za przekroczenie dozwolonej prędkości, 4 za wykroczenia popełniane wobec pieszych, 3 za nieprawidłowe przewożenie dzieci i 2 za nieprawidłowe wyprzedzanie. Mundurowi przeprowadzili również 328 badań trzeźwości, podczas których zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców oraz 1 osobę poszukiwaną. Ostatecznie zatrzymano 4 dowody rejestracyjne oraz 1 prawo jazdy.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.