27.06.2016 15:59 0 Sławomir Gojka, UKS Zatoka 95 Puck

Para Zatoki 95 Puck z brązowym medalem w Turnieju Nadziei Olimpijskich

Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann z Zatoki 95 Puck wywalczyły brązowe medale na turnieju Nadziei Olimpijskich w siatkówce plażowej, który odbywał się w dniach 24-27 czerwca w Mysłowicach. Dziewczęta okazały się trzecią drużyna wśród 32 najlepszych par w Polsce w kategorii młodziczek.

W rozgrywkach wzięło udział łącznie 128 zawodniczek i zawodników z całej Polski. UKS Zatoka 95 Puck reprezentowały 2 pary: Zuzanna Herrmann z Nikolą Łysakowską oraz Natalia Glowienke z Agatą Płóciennik. Dziewczęta zostały powołane do reprezentacji województwa pomorskiego w siatkówce plażowej po zgrupowaniu kadry wojewódzkiej, które odbyło się w połowie czerwca w Jastarni.

Para Herrmann/Łysakowska zajęła 1. miejsce w swojej grupie, co dało jej awans do półfinału rozgrywek. Tam po emocjonującym meczu uległy parze z województwa śląskiego 1:2. W meczu o brąz nasze dziewczęta wygrały spotkanie z rówieśniczkami z woj. małopolskiego 2:1.

Drugi zespół Glowienke/Płóciennik najpierw zajął w grupie 2. miejsce, co oznaczało, że zagrają o miejsca 5-8. W spotkaniu o 5 miejsce siatkarki Zatoki 95 Puck uległy II reprezentacji woj. śląskiego 0:2 i zajęły ostatecznie 6 miejsce.

Trenerem kadry jest Mateusz Mikołajczak, trenerem klubowym jest Sławomir Gojka.