19.06.2016 09:55 0 Redakcja

Księża pokonani przez samorządowców

Sobotni mecz księża kontra samorządowcy, który odbywał się na Wzgórzu Wolności, zakończył się wynikiem 6:4 dla włodarzy powiatu wejherowskiego. Wynik nie jest jednak ważny, ponieważ spotkanie odbyło się w szczytnym celu. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze dla dwunastoletniego Karola Barcza, który potrzebuje środków na leczenie.

Pierwsza bramkę zdobyli księża, jednak samorządowcy szybko wyrównali wynik za sprawą burmistrza Rumi Michała Pasiecznego. Po kilkunastu minutach duchowni stracili kolejne dwie bramki, a pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:4.

Księża odrobili straty w drugiej połowie, wyrównując wynik 4:4. Niemniej końcówka należała do samorządowców, którzy zakończyli spotkanie wynikiem 6:4.

Piłkarskie zmagania nie były jedyną atrakcją tego dnia. Przed meczem odbył się pokaz strongman, a najmłodsi chętnie korzystali z tzw. dmuchawców oraz rozmaitych stoisk.

Przy okazji wydarzenia wolontariusze zbierali środki na leczenie Karola, odbyła się także licytacja prac artystycznych, które wykonały przedszkolaki.