04.05.2016 14:15 0 Witold Dąbrowski

Kębłowo obroniło tytuł - XVII Turniej o Puchar Wójta Gminy Luzino

mat. prasowe

W niedzielę (1 maja) w Zelewie i Sychowie odbyły się eliminacje do XVII Turnieju Ligi Sołeckiej o Puchar Wójta Gminy Luzino. Do wielkiego finału awansowały drużyny z gr. A Kochanowo i Wyszecino z gr. B Milwino i Kębłowo.

We wtorek 3 maja na Stadionie GOSRiT w Luzinie odbył się finał już XVII Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino. Tytuł sprzed roku obronili zawodnicy Kębłowa, którzy w wielkim finale pokonali Milwino, mecz zakończył się remisem 0:0 po rzutach karnych 4-3 dla Kębłowa. Na boisku bocznym o 3. miejsce Kochanowo pokonało Wyszecino 3-1.

Po meczach finałowych odbyła się uroczystość wręczenia atrakcyjnych nagród, medali i pucharów, w której uczestniczył Jarosław Wejer, Wójt Gminy Luzino oraz Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT, który wręczył medale 70 lat LZS dla zawodników, sędziów i kierowników, którzy z Luzińską Liga Sołecka są od samego początku.

Wójt oraz Dyrektor GOSRiT wręczyli również statuetkę dla najstarszego zawodnika Luzińskiej Ligi Sołeckiej - Wiesławowi Konkol, który w maju ukończy 60. urodziny. Wszyscy zebrani odśpiewali mu uroczyste sto lat.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiesław Kąkol (Kochanowo), a najlepszym bramkarzem Sławomir Peryt (Milwino). Po zakończeniu wszyscy zawodnicy poczęstowali się kiełbaskami z grilla.

Warto dodać, że luzińskie rozgrywki Ligi Sołeckiej trwają nieprzerwanie od 17 lat. Uczestnicy Turnieju o Puchar Wójta na co dzień rywalizują w rozgrywkach ligowych, a w okresie zimowym uczestniczą w lidze halowej, co jest wielką zasługą kierowników drużyn sołeckiej, którym należą się wielkie podziękowania.

Podziękowania należą się również sędziom, którzy pilnowali przebiegu meczów w całym turnieju 1 i 3 maja. Byli to: Jarosław Labuda, Mirosław Miotk, Rafał Magulski, Marek Góralski, opieką medyczną był Rafał Wróblewski, a cały turniej zorganizował Witold Dąbrowski.