02.05.2016 13:12 0 Bartłomiej Woźniak

Powiatowa gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 29.04.2016 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 09.05.2016 roku, także w Rumi. W zawodach wystąpiło 7 zespołów z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju został zdecydowany faworyt tej imprezy, czyli drużyna Gimnazjum nr 1 z Rumi. Dziewczęta z Rumi bronią w tym roku tytułu Mistrzyń Województwa Pomorskiego. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a mecze bardzo emocjonujące. W meczu finałowym rumianki pokonały Gimnazjum nr 2 z Redy po wyrównanym meczu 2:1. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie - Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

• I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Rumi (Paulina Damaske, Inez Doering, Dominika Duda, Patrycja Dymarz, Marta Ekstowicz, Martyna Grabińska, Weronika Konefke, Sandra Mazurek, Wiktoria Modzelewska, Natalia Soczyńska, Julia Trościanko, Kamila Żak – opiekun zespołu Anna Soczyńska)