07.03.2016 15:40 0 Redakcja/TTM

Kolejny pojedynek na wiersze

W minioną sobotę (5 marca) w Bibliotece Publicznej w Bolszewie odbył się IV Turniej Jednego Wiersza. Konkurs skierowany jest do miłośników poezji polskiej i kaszubskiej. Zgłoszono 48 wierszy, w tym 2 kaszubskie.

Organizatorzy konkursu są zadowoleni z coraz większego zainteresowania wydarzeniem.

  • Cieszymy się, że uczestnicy konkursu piszą wiersze także w języku kaszubskim. Liczymy na to, że w przyszłym roku ponad połowa tych prac będzie w tym języku. Tym bardziej, że przy bibliotece też mamy język kaszubski, kurs języka kaszubskiego i właśnie jedna z uczestniczek, która uczęszczała na kurs, przeczytała swój wiersz w języku kaszubskim - mówiła Janina Borchman, dyrektor Biblioteku Publicznej w Bolszewie.

Konkurs ma na celu popularyzację języka polskiego i kaszubskiego. Okazuje się, że dla niektórych uczestników pisanie wierszy nie jest jednorazową przygodą, a kontynuacją twórczości lub pasją.

Dla 10-letniej Jessiki nie był to debiut. Dziewczynka ma już na swoim koncie inne osiągnięcia.

  • W wierszu napisałam o tym, jaki wybrać w życiu cel, czyli jak być szczęśliwym - mówi Jessica Mering, jedna z najmłodszych uczestniczek konkursu.

Tematyka wierszy była urozmaicona. Były wiersze o młodzieńczych rozterkach, porach roku, celach życiowych oraz o miłości.

Uczestnicy byli podzieleni na cztery kategorie wiekowe: dzieci z klas 4-6, młodzież gimnazjalna, szkoły ponadgimnazjalne oraz dorośli.

Podczas wydarzenia promowano również książkę mieszkanki Bolszewa Marii Wiśniewskiej pt. "W imię Boże", którą wydała gmina Wejherowo.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...