03.02.2016 16:02 0 Redakcja/TTM

Co z węzłem działki? Kiedy będzie można przejechać nową drogą?

fot. TTM

Nowa droga łącząca rondo na ul. Sobieskiego w Wejherowie z krajową szóstką zostanie otwarta pod koniec lutego. Trasa jest już gotowa, obecnie trwają wymagane odbiory.

  • W tej chwili roboty budowlane na tym odcinku zostały już zakończone. Umowa z wykonawcą obowiązuje do połowy marca, więc tak naprawdę mogły jeszcze trwać. Jesteśmy więc na etapie odbiorów – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

  • Prace przebiegały terminowo. Wszystkie roboty budowlane udało się wykonać przed terminem umownym – dodaje Stanisław Brzozowski, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Wejherowie.

Do tej pory w ramach inwestycji wykonano rondo u zbiegu ulic Sobieskiego i Sucharskiego, przejazd kolejowy, a także 0,5 km drogi z rondem pośrodku, które docelowo ma połączyć nowy węzeł z ulicą Łęgowskiego. Natomiast na ukończeniu jest połączenie środkowego ronda z ulicą Zachodnią.

Inwestycja pozwoli na odciążenie ruchu podczas realizacji „Węzła Kwiatowa”.

  • Ta inwestycja pozwoli na przeniesienie całego ruchu i dzięki temu inwestycja Kwiatowa będzie mniej uciążliwa – tłumaczy Beata Rutkiewicz.

„Węzeł działki” to część zachodniej obwodnicy Wejherowa, planowane są również kolejne etapy inwestycji.

  • Aktualnie trwają prace projektowe dwóch kolejnych odcinków, czyli połączenie ronda w ulicy Sucharskiego-Sobieskiego z ulicą Strzelecką, będzie to droga przez las. Kolejny odcinek to jest połączenie od drogi krajowej numer 6 poprzez nową ulicę Karnowskiego, którą projektujemy, do ulicy Przemysłowej i dalej ulicą Karnowskiego do ulicy Ofiar Piaśnicy – informuje Stanisław Brzozowski.

Koszt budowy węzła działki wyniósł około 6,5 mln zł.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...