04.02.2016 07:30 0 Redakcja

'Super Pączek' pomoże dzieciom chorym na autyzm

Rozsmakuj się w pączkach z radiem NORDA FM. W tłusty czwartek (4 lutego) spotkamy się w Cukierni Wenta, by w szczytnym celu zajadać się pączkami. Start o godzinie 8:00.

W ten szczególnie kaloryczny dzień 5% dochodu z każdego pączka sprzedanego w cukierni Wenta trafi do dzieci chorych na autyzm.

  • W tym roku mamy czwartą edycję akcji "Super Pączki pomagają dzieciom". Pomysł zrodził się nieoczekiwanie. Otrzymałam od mojego kuzyna książeczkę dla dzieci pod tytułem "Pączkowe drzewo", gdzie między innymi bohaterem jest pączek. Zainspirowała mnie ta książeczka do tego, by wykorzystać pączka w tłusty czwartek nie tylko jako cel zjadania i doznań słodkości, ale też, by ten pączek zrobił coś dla dzieci - opowiada Elżbieta Wenta, właścicielka Cukierni Wenta. - W tej książeczce jedno dziecko jest zdrowe, a drugie chore. Ta książeczka jest przesłaniem, by zaakceptować inne osoby, by widzieć je i wychodzić na przeciw ich potrzebom - dodaje.

Pierwsza edycja Super Pączków dotyczyła pomocy dzieciom niesłyszącym, w kolejnym roku cukiernia Wenta pomagała małemu Wojtkowi, w zeszłym roku 5 procent pączkowego dochodu powędrowało do Marysi chorej na cukrzycę.

  • W tym roku będziemy pomagać dzieciom z Wejherowskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Autyzm. Pieniądze, które zbierzemy, zostaną przekazane mamom, których dzieciom potrzebna jest hydroterapia i zajęcia ruchowe, które oczywiście sporo kosztują - wyjaśnia Elżbieta Wenta.

Stowarzyszenie obejmuje piętnaście rodzin, a w nich są dzieci w różnym wieku, cierpiące na autyzm.

Z roku na rok inicjatywa przynosi coraz lepsze rezultaty. Podczas pierwszej edycji akcji „Super Pączki Pomagają Dzieciom!”, udało się zebrać 1100 zł, w kolejnej 1500 zł, w ostatniej natomiast 2000 zł.

  • Takie akcje są zawsze mile widziane i bardzo potrzebne dla nas jako młodego stowarzyszenia- mówi Izabela Minga, mama 13-letniego chłopca chorego na autyzm.

Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Tego dnia do woli można zajadać się przeróżnymi smakołykami. Tradycjonaliści uznają jedynie pączki z nadzieniem różanym. Jednak w cukierniach nie brakuje bardziej nowoczesnych wersji, takich jak pączki z toffi, adwokatem czy pączki oblane czekoladą.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...