08.10.2015 16:08 0 Piotr Klecha

I Grand Prix Polski Kadetek w tenisie stołowym

W dniach 2-4.10.2015 w Krakowie rozegrany został I Grand Prix Polski Kadetek w tenisie stołowym. Wśród 64 zawodniczek wystąpiła Magda Płotka reprezentująca KTS-K GOSRIT LUZINO.

Turniej ten rozgrywany jest systemem grupowo- pucharowym, gdzie 64 zawodniczki zostały podzielone na 16 grup czteroosobowych, z których dwie najlepsze z każdej grupy awansują do turnieju głównego rozgrywanego już systemem pucharowym.

Luzinianka trafiła do grupy "I". W pierwszym meczu pokonała 3:2 A. Jarkowską (DOJLIDY BIAŁYSTOK). W następnym pojedynku spotkała się z S. Genderą (KU AZS UE WROCŁAW).

Nasza zawodniczka rozpoczęła ten mecz wyśmienicie prowadząc 2:0 i gdyby wygrała kolejnego seta zapewniłaby sobie udział w turnieju głównym. Jednak końcówka należała do zawodniczki z Wrocławia, która wygrała kolejne 3 sety i to ona cieszyła się ze zwycięstwa. W trzecim meczu decydującym o wyjściu z grupy spotkała się z W. Wrzosek (MLKS RAWA MAZOWIECKA) i przegrała ten pojedynek 0:3. Ostatecznie Luzinianka została sklasyfikowana na pozycji 41-48.

Zwyciężczynią I GPP została Anna Węgrzyn (ŚNIEŻNIK STRONIE ŚLĄSKIE). Zawodniczki, z którymi rywalizowała Magda w grupie zajęły odpowiednio 5 i 6 miejsce.