01.08.2015 19:30 0

Gryfici zakończyli pierwsze spotkanie zwycięstwem 1:0

Piłkarze Gryfa Wejherowo pomyślnie rozpoczęli sezon 2015/2016, pokonując Legionovię Legionowo 1:0. Choć przeciwnicy żółto-czarny od 20. minuty grali w osłabionym składzie, to wynik spotkania do końca nie był przesądzony.

W 66. minucie piłkę do bramki posłał Mateusz Kuzimski (Gryf Wejherowo) zapewniając gospodarzom przewagę, jednak mecz do samego końca trzymał kibiców w niepewności. Drużyna z Mazowsza, pomimo gry w „dziesiątkę”, niejednokrotnie miała szansę wyrównać. Najbardziej niebezpieczna dla Gryfa sytuacja nastąpiła w 93. minucie, kiedy Rafał Jankowski (Legionovia Legionowo) wykonywał rzut karny. Jednak nie udało mu się jednak pokonać bramkarza żółto-czarnych.

Gryfici po długim okresie przygotowawczym mogli pokazać swoje umiejętności i ostatecznie sięgnęli po komplet punktów. Mecz odbywał się na wejherowskim Wzgórzu Wolności.

Bramki: 66. Kuzimski

Żółte kartki: Kołc, Kuzimski, Dampc, Skwiercz - Milewski, Jankowski

Czerwone kartki: Kuzimski (Gryf, 90. minuta za dwie żółte) - Smołuch (Legionovia, 21. minuta za złapanie piłki poza polem karnym)

Nietrafiony rzut karny: 90+3. Jankowski (LGN)

Gryf Wejherowo: Ferra-Kowalski, Kostuch, Skwiercz, Dampc (89.Giec), Rzepa (71. Wicon), Kołc, Osłowski (88. Gicewicz), Klimczak, Czoska (57. Kuzimski), Czychowski. Rezerwowi: Wichman, Sosnowski, Szur

Legionovia Legionowo: Smołuch- Grzelak, Grudniewski, Leustek, Goliński, Ziąbski, Milewski (73. Szczepański), Monterde (63. Odunka), Kwiatkowski (24. Smyłek), Zawodziński (70. Kozłowski), Jankowski. Rezerwowi: Bujalski, Śledziewski, Tlaga

Sędzia: Konrad Kiełczewski z Wasilkowa