30.07.2015 09:40 0

Lechia pokonana przez Juventus w historycznym meczu

Lechia Gdańsk przegrała z Juventusem Turyn 1:2. Pojedynek odbył się na PGE Arenie w ramach super meczu.

• Nie udało się piłkarzom Lechii zrewanżować za porażki z Juventusem Turyn z 1983 roku, kiedy gdańszczanie rywalizowali ze Starą Damą w Pucharze Zdobywców Pucharów. Biało-Zieloni w towarzyskim Super Meczu przegrali z mistrzem Włoch 1:2 - informuje na swojej stronie Lechia Gdańsk.

Okazuje się, że już od pierwszej minuty prym na boisku wiedli goście. W czwartej minucie po dośrodkowaniu Paulo Dybali najwyżej w polu karnym Lechii wyskoczył Paul Pogba i strzałem głową pokonał Łukasza Budziłka.

Stara Dama szukała jeszcze okazji na podwyższenie wyniku, próbował Pogba i Dybala, ale przed stratą gola gospodarzy uchronił Budziłek. Bramkę kontaktową próbował strzelić Piotr Wiśniewski, najpierw piłka powędrowała obok słupka, później oszukać nie dał się stojący w bramce Buffon. Po zmianie stron podopieczni trenera Brzęczka postawili na ofensywę w wyniku czego doprowadzili do remisu.

Podanie Bruno Nazario na gola zamienił Adam Buksa. Niestety szczęście Lechii nie trwało długo. 8 minut później Mandżukić strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Bąkowi na skuteczną interwencję.

Lechia Gdańsk - Juventus Turyn 1:2 (0:1)

Bramki: Adam Buksa 83 - Paul Pogba 4, Mario Mandżukić 90

Lechia Gdańsk: Łukasz Budziłek (46-Mateusz Bąk) - Rudinilson (64-Rafał Janicki), Daniel Łukasik (54-Stojan Vranjes), Michał Mak (64-Maciej Makuszewski), Piotr Wiśniewski (46-Grzegorz Kuświk (77-Adam Buksa)), Adam Dźwigała (64-Ariel Borysiuk), Lukas Haraslin (64-Bruno Nazario), Bartłomiej Pawłowski (64-Sebastian Mila), Adam Chrzanowski (64-Mario Maloca), Neven Marković (64-Jakub Wawrzyniak), Paweł Stolarski (54-Grzegorz Wojtkowiak).

Juventus Turyn: Gianluigi Buffon (58-Neto) - Daniele Rugani, Leonardo Bonucci (46-Patrice Evra), Giorgio Chiellini (8-Martin Caceres (67-Giulio Parodi)), Stephan Lichtsteiner (46-Caludio Marchisio), Stefano Sturaro (74-Andres Tello), Sami Khedira (63-Mattia Vitale), Paul Pogba (46-Luca Clemenza), Simone Padoin (84-Roman Macek), Paulo Dybala (46-Alvaro Morata(71-Alberto Cerri)), Simone Zaza (46-Mario Mandżukić).