07.07.2015 07:48 0 Sławek Gojka

Młodziczki UKS Zatoka 95 Puck w finale Mistrzostw Polski w plażówce

Agata Płóciennik i Zofia Przyradzka wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii młodziczek (najlepsze 16 drużyn w Polsce). Dziewczęta zajęły 4 miejsce w półfinałowych zmaganiach, które odbyły się na boiskach WOSR we Wrześni w dniach 1-3 lipca. Niestety nie udało awansować się innym dwóm parom. Zarówno Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann oraz Oliwia Olender z Agnieszką Weserling mimo ogromnej walki i ambicji na boisku nie przebrnęły do finałów. Finał Mistrzostw Polski odbędzie się w terminie 17-19 lipca, miejsce jeszcze nie znane.

Wszystkie trzy zespoły to najlepsze pary w województwie pomorskim. 21 czerwca młodziczki UKS Zatoka 95 Puck ponownie opanowały podium mistrzostw województwa. Zofia Przyradzka i Agata Płóciennik zdobyły srebro, Nikola Łysakowska i Zuzanna Herrmann zdobyły brąz, natomiast Oliwia Olender i Agnieszka Weserling zajęły czwarte miejsce. Przedzieliły je tylko zawodniczki z Libero Starogard Gdański. Podobny wyczyn osiągnęły kadetki UKS Zatoka 95 Puck, które 7 czerwca także zajęły 1, 2 i 4 lokatę w mistrzostwach pomorza. Kadetki już w najbliższy weekend (10-12 lipiec) powalczą w półfinale Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Kamieniu Krajeńskim.

Tylu par na podium w mistrzostwach pomorza oraz półfinałach Mistrzostw Polski UKS Zatoka 95 Puck nie miał nigdy, a podobny wyczyn nie zdarzył się wcześniej żadnemu klubowi województwa pomorskiego.