27.05.2015 13:25 0 Piotr Klecha

KTS-K GOSRiT Luzino piątą drużyną Polski

W dniach 20-24.05.2015 w Krośnie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Tenisie Stołowym.

Prawo startu w turnieju drużynowym miały 32 drużyny (16 z rankingu ogólnopolskiego i 16 z eliminacji wojewódzkich). Natomiast w rozgrywkach indywidualnych prawo gry miało 64 zawodników (32 z rankingu ogólnopolskiego i 32 z eliminacji wojewódzkich). Zarówno w grze drużynowej jak i indywidualnej wystąpiły zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino w składzie Magda Płotka i Katarzyna Płotka.

W turnieju drużynowym w pierwszym meczu nasza drużyna spotkała się z UKS Dojlidy Białystok. Faworytem tego spotkania były tenisistki z Białegostoku, jednak po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku to luzińskie tenisistki cieszyły się ze zwycięstwa 3:2 ( 0:3, 3:1, 2:3, 3:0, 3:1).

W kolejnym meczu nasza drużyna sprawiła jeszcze większą niespodziankę pokonując rozstawiony z nr 3 zespół SCKiS Hals Warszawa 3:1 (0:3, 3:0, 3:1, 3:0).

W meczu o wejście do półfinału drużyna z Luzina uległa KTS-K MOKSiR Zawadzkie 3:1 (3:0, 3:0, 1:3, 3:1) i została sklasyfikowana na miejscu piątym. Jest to ogromny sukces i najwyższe miejsce w historii luzińskiego tenisa stołowego.

Po rozgrywkach drużynowych  nasze zawodniczki wystąpiły w grze indywidualnej. Katarzyna Płotka została sklasyfikowana na pozycji 33-48, a Magda 49-64. Mistrzynią Polski została K. Węgrzyn (MLKS Stronie Śląskie), która pokonała w finale A. Zakrzewską (Hals Warszawa).

W drodze powrotnej zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino zatrzymały się na posiłek gdzie nieoczekiwanie spotkały drużynę ASTS Olimpia-Unia Grudziądz. Podopieczni Piotra Szafranka wracali z decydującego meczu superligi mężczyzn, w którym to pokonali 3:1 Bogorię Grodzisk Mazowiecki i zostali Drużynowym Mistrzem Polski. Obydwie drużyny pogratulowały sobie sukcesów i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.