21.04.2015 08:49 0 Bartłomiej Woźniak

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce Chłopców

Mat.prasowe

W dniu 20.04.2015 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 28.04.2015 roku w Sopocie.

W zawodach wzięły udział 3 zespoły reprezentujące powiat: pucki, lęborski oraz wejherowski. Drużyna z powiatu kartuskiego nie dojechała na zawody. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, która w decydującym o awansie spotkaniu pokonała Szkołę Podstawową w Pucku. Poziom gry zwycięskiej ekipy pozwala mieć nadzieję na osiągnięcie dorbego wyniku w Finale. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharem oraz dyplomami, które wręczał: organizator zawodów – Kordian Zabrocki. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

• I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie (Szymon Dziewior, Filip Freund, Adrian Ostrowski, Jakub Pohnke, Patryk Kołodziejski, Krzysztof Budnik, Szymon Nowicki, Kacper Iterman, Szymon Grabski, Piotr Krzebietke, Adrian Popławski, Jakub Parol, Cezary Zabrocki, opiekun drużyny – Kordian Zabrocki)