05.03.2015 12:40 0

Dziś kochamy swoje teściowe

Dzień Teściowej obchodzony jest w Polsce 5 marca. O dziwo, święto zyskuje coraz większą popularność. Jaka jest jego geneza?

Święto powstało w ramach szacunku i wdzięczności wobec matki męża lub żony, za jej wkład i zainteresowanie w stworzeniu i utrzymaniu rodzinnego ogniska. Nierzadko teściowe pomagają także w rozwiązywaniu problemów małżeńskich, dlatego coraz więcej par chce wyrazić „mamusiom” swoją wdzięczność.

Po raz pierwszy Dzień Teściowej obchodzono w latach 30. XX wieku w Teksasie, gdzie zainicjował święto redaktor jednej z lokalnych gazet. Po paru latach święto zawitało na stałe w tamtejszych kalendarzach w czwartą niedzielę października, natomiast w większości krajów europejskich święto „mamusi” obchodzone jest 5 marca.

W Polsce teściowa jest bohaterką niewybrednych dowcipów. Przez jednych jest uwielbiana, a przez innych znienawidzona. "Mamusia" krytykuje i uwielbia się wtrącać, z drugiej strony w sytuacjach kryzysowych służy pomocą i doradza.

Pomimo różnych opinii na temat teściowych i powszechnie znanych stereotypów utrwalanych przez liczne dowcipy, wiele osób uważa, że teściowe w pełni sobie na święto zasłużyły. Pomysł szczególnie zawzięcie popierają same teściowe!

Dlatego dziś wszelkie urazy należałoby odłożyć na bok i z bukietem kwiatów oraz czekoladkami w rękach odwiedzić nawet tę najbardziej złośliwą teściową.

A na koniec dowcip!

Młody człowiek oznajmia swojej matce, że zakochał się i zamierza się ożenić.

  • Wiesz co mamo? Przyprowadzę jutro trzy kobiety, a ty spróbujesz odgadnąć, którą z nich chcę poślubić.

Matka się zgodziła. Następnego dnia syn przyprowadza trzy piękne kobiety i sadza je na kanapie. Po dłuższej rozmowie mówi do matki.

  • Dobrze, mamo, a teraz zgadnij, którą z nich zamierzam poślubić.

  • Tę w środku – odpowiada bez wahania przyszła teściowa.

  • To zdumiewające, mamo. Skąd wiesz?

  • Jakoś jej nie lubię.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...