03.03.2015 14:01 0 Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, Specjalista do spraw animacji kultury i bibliotekarstwa Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego

6 marca poznamy laureata konkursu Gryf Literacki 2014

Józef Franciszek Wójcik z Rumi – laureat Gryfa Literackiego 2013

Różnią się pod względem gatunku, objętości, czy formy. Ale łączy je jedno – powiat wejherowski. Tego regionu dotyczy ich tematyka, tu zostały wydane lub stąd pochodzi ich autor. 25 książek zgłoszonych zostało do ósmej edycji konkursu „Gryf Literacki 2014”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Nazwisko nagrodzonego autora poznamy w najbliższy piątek, szóstego marca o godzinie 18.00 podczas uroczystej gali.

O przyznaniu Gryfa Literackiego za rok 2014 zdecyduje kapituła. W jej skład wchodzą laureaci wcześniejszych edycji konkursu oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. W przypadku członka kapituły, który byłby zarazem autorem jednej z nominowanych książek, prawo do głosowania zostaje zawieszone w trosce o bezstronność i obiektywność wyboru. W bieżącym roku z prac Kapituły został wyłączony Piotr Schmandt i Maciej Skok ze względu na osobiste powiązania z publikacjami - kandydatkami do nagrody. Kapituła Gryfa Literackiego 2014 to zatem: Danuta Balcerowicz, Stanisław Janke, Maria Krośnicka, Janusz Mamelski, Aleksandra Michalak oraz Józef Franciszek Wójcik.

Konkurs na najpoczytniejszą książkę ubiegłego roku, który odbywa się pod patronatem Starosty Wejherowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Wejherowa, zakończy uroczysta gala w siedzibie biblioteki 6 marca o godzinie 18.00. Dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Zarząd Powiatu Wejherowskiego, laureat otrzyma z rąk Starosty Wejherowskiego nagrodę w wysokości 1 000 zł. Przewodniczący Rady Miasta Wejherowa wręczy zwycięzcy statuetkę Gryfa Literackiego. Uroczystą galę uświetni występ Agaty Jasińskiej oraz Klaudii Schmidt.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...