28.11.2014 14:06 0

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Drużynowym Tenisie Stołowym

W dniu 26.11.2014 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szemudzie odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i CHłopców. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkiej Gimnazjady, które odbędą się w 04.12.2014 roku w Gdyni.

Półfinał dziewcząt:

W rywalizacji wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat lęborski, kartuski, pucki oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju została drużyna Gimnazjum Publicznego w Luzinie, która była bezapelacyjnie najlepsza w tych zawodach, co stawia nasz zespół w roli faworyta do zdobycia medalu w Finale Wojewódzkim. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczali: organizator zawodów – Michał Wasążnik. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminny Szkolny Związek Sportowy w Szemudzie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

• I miejsce – Gimnazjum Publiczne w Luzinie (Magda Płotka, Katarzyna Płotka, Klaudia Głodowska, opiekun drużyny – Barbara Kędra)
  • II miejsce – Gimnazjum w Somoninie
  • III miejsce – Gimnazjum w Nowej Wsi Lęborskiej
  • IV miejsce – Gimnazjum w Żelistrzewie

Półfinał chłopców:

W rywalizacji wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat lęborski, kartuski, wejherowski oraz pucki. Zwycięzcą turnieju została drużyna Gimnazjum w Szopie, która w decydującym o awansie meczu wygrała po tie breaku z gospodarzami zawodów, czyli Gimnazjum z Szemuda. Poziom rozegranego Półfinału był bardzo wysoki, a mecze były bardzo wyrównane. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczał: organizator zawodów – Michał Wasążnik. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminny Szkolny Związek Sportowy w Szemudzie.