30.09.2014 13:58 0 MBP w Wejherowie

Wejherowo: Dzieci spotkały się z….czarownicą!

Niezwykle stymuluje rozwój mózgu, rozbudowuje słownictwo, uczy myślenia, rozwija wyobraźnię... O zaletach głośnego czytania można pisać wiele. W 2001 z inicjatywy Polskiej Izby Książki ogłoszone zostało specjalne święto, które ma na celu jego propagowanie. W ten sposób 29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, w którego obchody włączyła się, po raz kolejny, Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie, organizując niezwykłe spotkanie.

W poniedziałek budynek wejherowskiej książnicy przy ulicy Kaszubskiej zmienił się w magiczną krainę. Wszystko za sprawą czarownicy, która porwała do wspólnej zabawy i bibliotecznych czarów dwie grupy najmłodszych czytelników. Choć powtarzała, że jej czary nie zawsze się udają, to Zaklęcie Dobrej Zabawy, które „rzuciła” na początku zadziałało idealnie, wywołując niezapomniane przeżycia u dzieci.

Czarownica opowiedziała im najpierw historię swojego kota Herberta, opisaną w książce Emily Horn „Przepraszam, czy jesteś czarownicą?”. Później zabrała ich w niezwykłą podróż na inne planety: nie zabrakło ufoludków i kosmicznych zjawisk.

Z pomocą bibliotecznych efektów dźwiękowo-świetlnych wszystko wypadło magicznie... Po powrocie na ziemię wszyscy wysłuchali muzycznej wersji bajki o Kopciuszku, w której brali aktywny udział, wykonując polecenia złej macochy, a nawet tańcząc na balu.

Jak każda bajka, ta z czarownicą także dobiegła końca. Mali czytelnicy mieli okazję, poprzez zabawę, poznać wszystkie zalety głośnego czytania. Dzięki temu biblioteczne spotkanie stało się zachętą do częstych wizyt w magicznym świecie książek.

Grupy zorganizowane, które są zainteresowane spotkaniem z czarownicą lub innymi zajęciami edukacyjnymi z oferty bibliotecznej, prosimy o kontakt pod nr telefonu (58) 677 65 78.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...