15.09.2014 12:19 0

GOSRiT Luzino: Porażka po walce

Osłabieni brakiem Grzegorza Semak, Patryka i Jonasza Benke, Michała Dąbrowskiego oaz Adriana Mienika wyjechali na mecz do Pelplina zawodnicy IV ligowego KTS-K GOSRiT Luzino, aby zmierzyć się w 8 kolejce ligowej z czołowym zespołem ligi, drużyną Centrum. Niestety spotkanie to zakończyło się porażką naszej drużyny 1:3. Jedynego gola dla podopiecznych Rafała Kaczmarczyka zdobył junior, Szymon Ziemann.

Początek spotkania był wyjątkowo niemrawy. Goście cofnęli się do defensywy, a gospodarze nie mogąc znaleźć sposobu na dobrze ustawiony zespół z Luzina ograniczali swoją grę do długich podań, które kasowali nasi obrońcy. W 20 minucie swoją szansę mieli goście , ale najpierw będąc w polu karnym Centrum, Szymon Ziemann, zamiast strzelać szukał podania do Damiana Czaja, chwilę później dobrze znalazł się 11 metrów od bramki gospodarzy, Rutkowski ale nie zdołał on oddać skutecznego strzału.

Gospodarze , mając zdecydowaną przewagę fizyczną, swoich szans szukali po stałych fragmentach gry i właśnie po jednym z nich, w 26 minucie grający trener Centrum, Michał Benkowski , strzałem z głowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego po raz pierwszy pokonał Michała Katzora. Po tym golu gospodarze przejęli inicjatywę co róż stwarzając groźne sytuację pod bramką GOSRiT-u i tylko bardzo dobra postawa Katzora spowodowała, że dopiero w 41 minucie Centrum zdobyło 2 gola autorstwa Jurczyka, który pięknym strzałem z 16 metrów pokonał naszego bramkarza.

W 44 minucie gospodarze mieli rzut karny. Faulował w tej sytuacji Kamil Wenta. Przed utrata 3 bramki uratował nasz zespół Katzor, który w znakomity sposób obronił „11” wykonywaną przez doświadczonego Kaszubowskiego.

Drugą połowę odważniej zaczęli goście, ale już w 52 minucie po szybkiej kontrze Jurczyk zdobywa 3 gola dla Centrum. W 57 minucie na boisko wszedł powracający po kontuzji Maksym Graczyk i od tego momentu do ataków przeszli goście, którzy w 66 minucie po akcji rozpoczętej przez juniora, Kamila Wenta, a zakończonej przez juniora Szymona Ziemanna ( asystę przy tym golu miał Dawid Mienik), zdobyli bramkę.

Po tym golu GOSRiT zaczął stwarzać sobie kolejne sytuację bramkowe, najlepsze z nich mieli w 70 minucie, Dawid Mienik, który przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem i w 75 minucie Maks Graczyk po podaniu Rutkowskiego fatalnie przestrzelił będąc kilka metrów od bramki Bzowskiego. W 75 minucie powinien być dla nas rzut karny, ale sędzia główny spotkania nie dopatrzył się faulu na Grczyku. Mimo, że w ostatnich minutach kilkakrotnie stworzyliśmy sobie sytuację do zdobycia gola ostatecznie w meczu, który miał 2 oblicza, gospodarze wygrali to spotkanie 3:1.

Skład KTS-K GOSRiT Luzino: Katzor- Mienik Dawid, Politowski, Białobrodzki, Żółtowski- Ziemann, Jasielski, Mienika Darek, Rutkowski, Wenta (70 Klas)- Czaja ( 57 Graczyk)