15.09.2014 08:52 0

Łamanie stereotypów, czyli Lodołamacze

Laureaci Konkursu Lodołamacze to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. Uroczysta Gala kończąca pomorski etap Konkursu Lodołamacze 2014 odbędzie się 16 września 2014 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, w Sali Jazzowej, o godz. 13.00.

W Polsce jest wiele firm, które osiągnęły sukces, a przy tym zatrudniają osoby niepełnosprawne. Chodzi o to, aby pokazywać pracodawców wrażliwych społecznie, firmy, które najlepiej zatrudniające osoby niepełnosprawne oraz promować aktywność zawodową osób niepełnosprawnych. Taki też jest cel Konkursu Lodołamacze.

Statuetki Lodołamaczy przyznawane są od 2006 roku przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „FAZON”. Otrzymują je firmy, instytucje i organizacje w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucja. Wybitne osiągnięcia nagradzane są tytułem Super Lodołamacza, dla przedsiębiorcy, instytucji, czy zakładu najlepszego z najlepszych oraz Lodołamacza Specjalnego dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

Firmy nagradzane są podczas regionalnych gal w dziewięciu miastach Polski. Laureaci statuetki Lodołamacza z regionów przechodzą do ogólnopolskiego finału. Przywilejem nagrodzonej firmy jest możliwość posługiwania się tytułem Lodołamacza.

Konkursowi patronuje Małżonka Prezydenta Anna Komorowska. Ambasadorem Konkursu jest Zbigniew Zamachowski. W promowanie idei zatrudnienia osób niepełnosprawnych zaangażowało się w tym roku wiele znanych i cenionych osób, m.in.: Hanna Banaszak, Paweł i Łukasz Golcowie, Monika Kuszyńska, Alicja Majewska, Adam Nowak, Natalia Partyka, Rafał Wilk, Anna Wyszkoni, Jacek Wójcicki. Również regionalne i ogólnopolskie media.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...