21.07.2014 19:03 0

Policjant z Kosakowa brązowym medalistą w strzelectwie sportowym

KPP Puck

Funkcjonariusz z Komisariatu w Kosakowie został brązowym medalistą Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. Posterunkowy Witosław Krzak indywidualnie zdobył brąz, a drużynowo złoto i srebro. Mistrzostwa odbyły się we Wrocławiu na początku lipca br. Konkurencja, w której startował to „pistolet dowolny”. Policjant jest zawodnikiem Kadry Narodowej i ma na koncie wiele sukcesów sportowych.

Posterunkowy Witosław Krzak funkcjonariusz Komisariatu Policji w Kosakowie jest zawodnikiem Kadry Narodowej w strzelectwie sportowym. Tą dyscyplinę sportu trenuje od 15 lat, reprezentuje klub FLOTA Gdynia.

Policyjny „snajper” na początku lipca wziął udział w Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym rozgrywanych we Wrocławiu. W konkurencji „pistolet dowolny” indywidualnie zdobył brąz, a drużynowo złoty i srebrny medal. Strzelał z pistoletu sportowego kaliber 5,5 mm oddając w finale 20 strzałów do tarczy z odległości 50 metrów. Z tej odległości „10” ma średnicę 5 centymetrów.

To nie jedyne osiągnięcia puckiego mundurowego. W swojej sportowej karierze zdobył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Kazaniu w 2012 roku oraz Letniej Uniwersjadzie w Shenzhen w 2011 roku. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw kraju. W 2012 roku w konkurencji „pistolet dowolny – 50 metrów” został uznany najlepszym zawodnikiem w Polsce.