12.02.2014 14:42 0 Marcin Fedoruk - Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie

Światowy Dzień Chorego w wejherowskiej bibliotece

11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w wejherowskiej bibliotece wystawiono spektakl na podstawie „Świętoszka” Moliera. Wystąpili w nim słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie, a także pracownicy biblioteki. Wstęp na przedstawienie był darmowy, widzów proszono tylko o dobrowolny datek na rzecz pacjentów Hospicjum pw. św. Judy Tadeusza. W zbiórce pomagali wolontariusze.

Tłumnie zgromadzona publiczność śmiała się do rozpuku. Z kolei pani Teresa Dzięcielska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych, ze wzruszeniem dziękowała za okazaną pomoc.

Oprócz przedstawienia biblioteka zorganizowała charytatywny kiermasz książek, który potrwa do końca tygodnia, tzn. do 15 lutego (w niedzielę biblioteka jest nieczynna). Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany Hospicjum.

Dziękujemy sponsorom i ludziom dobrej woli, dzięki którym udało się zebrać książki na kiermasz: Urzędowi Miejskiemu w Wejherowie, Starostwu Powiatowemu w Wejherowie, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, Księgarni Świętej Heleny, Księgarni Feniks, księgarni Sprzedaż Dobrej Książki.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...