26.10.2013 16:31 0

Wielkie Gdyńskie Poruszenie i II urodziny Parkrun za nami

Bulwar Nadmorski po raz kolejny stał się miejscem wielkiego święta aktywności fizycznej. Setki fanów sportowej Gdyni spotkało się, aby wspólnie uczcić II urodziny Parkrun oraz pobiec razem z Prezydentem Miasta – Wojciechem Szczurkiem – w ramach wyjątkowego treningu Gdyńskiego Poruszenia.

Sobotni poranek rozpoczął się od biegu urodzinowego Parkrun. Najlepszy czas miał pan Daniel Formela, który zwyciężył w klasyfikacji mężczyzn. Warto dodać, że ta wspaniała forma rekreacji pomaga poprawiać kondycję mieszkańcom Gdyni już od dwóch lat - łączna liczba spotkań w ramach Parkrun Gdynia przekroczyła setkę.

Poranny bieg Parkrun był jednak dopiero początkiem wielkich emocji. Równo o godzinie 11 na starcie stanęło kilkuset fanów Gdyńskiego Poruszenia, którzy wraz z Prezydentem Miasta Gdyni, Wojciechem Szczurkiem, wzięli udział w symbolicznym biegu na dystansie jednego kilometra. Tym razem wynik nie miał żadnego znaczenia – najważniejsza była wspaniała atmosfera!

Po biegu przyszła pora na nordic walking. Pole startowe błyskawicznie zapełniło się grupą uśmiechniętych fanów „kijków”. Pogoda wprawdzie nie rozpieszczała – rozpadał się deszcz – jednak nikt nie wydawał się zbyt przejęty tym faktem. Jak powszechnie wiadomo - nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania!

Imprezę zakończył przejazd rowerzystów, którzy błyskawicznie wystartowali i równie błyskawicznie pojawili się na mecie. Fani dwóch kółek również musieli zmagać się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi – deszcz nie odpuszczał już do samego końca imprezy. Podobnie jednak jak w przypadku zwolenników chodzenia z kijkami – z ust uczestników nie znikały uśmiechy!


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...