28.06.2013 15:15 0 KMP Sopot

Błyskawiczne zatrzymanie sprawców rozboju

Kryminalni z Sopotu w minioną środę zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Do zatrzymania doszło kilkadziesiąt minut po dokonaniu przestępstwa. Zatrzymani napastnicy to 19-latek z Gdańska oraz 30-letni mieszkaniec Lublina. Wobec sprawców zastosowano policyjny dozór. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę tuż po godzinie 08:00 dyżurny sopockiej komendy powiadomiony został o rozboju, do którego doszło przy ul. Piastów. Ze wstępnej rozmowy policjantów z pokrzywdzonym wynikało, że z przygodnie spotkanymi mężczyznami pił alkohol w jednym z sopockich lokali. Gdy mężczyźni razem wyszli z klubu pokrzywdzony został przez nich zaatakowany. Napastnicy byli agresywni, popchnęli pokrzywdzonego tak mocno, że ten upadając uderzył głową w metalowy śmietnik. Leżącemu na ziemi 45-latkowi , napastnicy wyrwali z ręki portfel, w którym miał kilkaset złotych. Tuż po zdarzeniu sprawcy zbiegli w stronę pasa nadmorskiego. Po ustaleniu rysopisów policjanci ruszyli na ich poszukiwanie. Kryminalni za sprawcami rozboju pojechali na teren Gdańska w rejon nadmorskiego deptaku, tam też po krótkim pościgu doszło do ich zatrzymania. Policjanci odnaleźli również portfel pokrzywdzonego, który podczas pościgu wyrzucili napastnicy.

Mężczyźni trafili do policyjnej celi. Wczoraj wobec sprawców rozboju zastosowano policyjny dozór. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...