10.02.2013 08:41 0

Wystawili sztukę dla Wejherowskiego Hospicjum

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna już po raz drugi zorganizowała akcję charytatywną z okazji Międzynarodowy Dzień Chorego. Zbierano fundusze na rzecz Wejherowskiego Hospicjum. W 2012 roku wystawiono "Zemstę" Aleksandra Fredry. Tym razem tematyka przedstawienia była poważniejsza.

Wystawiono „Karnawał” Piotra Schmandta, słuchowisko, które przedstawia polskie społeczeństwo po transformacji. Historia opowiada o, wciąż nie mogącym pogodzić się z wydarzeniami sprzed lat 90., mężczyźnie oraz o jego dzieciach żyjących w zupełnie innej rzeczywistości.

W przedstawieniu wzięły udział osoby z życia publicznego Wejherowa i powiatu wejherowskiego. Aktorzy świetnie poradzili sobie z trudną tematyką przedstawienia, a u nioektórych można było nawet dostrzec naturalny talent. Po przedstawieniu odbył się krótki recital Marcina Skrzypczaka, który zaprezentopwał piosenki w tematyce patriotycznej i wolnościowej.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 r. w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kard. Fiorenzo Angeliniego.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...