Drogi: W związku z odtwarzaniem nawierzchni jezdni w Gdyni po budowie kanału deszczowego w.alei.Piłsudskiego, w dniach 16-18 kwietnia 2014r. oraz 22-25 kwietnia 2014r. wystąpią utrudnienia w ruchu w rejonie skrzyżowania z ulicą Legionów.

Drogi: W związku z budową sieci kanalizacji sanitarnej w Gdyni w dniach 03.04-05.05.2014r. wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Bławatnej. Odcinkami nastąpi zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu. Ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Drogi: W związku z prowadzoną przebudową ul. Chwarznieńskiej w Gdyni, z dniem 21 maja 2013 r., do odwołania, została zamknięta dla ruchu pętla „Witomino Sosnowa”.

Drogi: od dnia 06.03.2014r. nastąpi zamknięcie dla ruchu obecnej drogi dojazdowej do ulic Modrzewiowej, Rumskiej i Słowiczej od strony ul. Chabrowej w Gdyni

Wiadomości

Otwarcie Filharmonii Kaszubskiej w maju. Zobacz zdjęcia!

2013-01-07 14:42
fot. WCK Wejherowo

Prace budowlane w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie zakończyły się 28 grudnia. Wówczas obiekt został oddany do użytku. Wciąż trwa wyposażenie budynku oraz szkolenie zespołu Wejherowskiego Centrum Kultury. Oficjalne otwarcie nastąpi w maju. Koszt inwestycji to około 55 mln zł.



W podziemiu znajdzie się:

  • Sala prób orkiestry: próby orkiestr, zajęcia gry na instrumentach (gitara, pianino, akordeon). Z sali korzystać będą: Młodzieżowa Miejsko-Parafialna Orkiestra Dęta „Fermata”, kwartet akordeonowy, wejherowskie zespoły rockowe
  • Mała sala kinowa (na około 30-40 miejsc): funkcja kina studyjnego z możliwością prezentacji tematycznych bloków filmowych (np. filmy Kieślowskiego, dorobek Macieja Stuhra).

Na parterze znajdować się będą:

  • Hall - foyer: pełni funkcję komunikacyjną, wystawienniczą, z możliwością organizacji happeningów i zdarzeń parateatralnych, ekspozycji wydawniczych, firmowych itp.; w pomieszczeniu znajdują się windy, kasy biletowe, szatnia z ladą; pomieszczenie łączy się z kawiarnią oraz salą konferencyjną
  • Sala konferencyjna: przewidziana na 100 miejsc, wyposażona w sprzęt audiowizualny do organizacji seminariów, konferencji, wykładów
  • Sala widowiskowa – koncertowo: przewidziana na 374 miejsca, scena jest zaprojektowana jako estrada koncertowa, teatralna, baletowa. W sali odbywać się będą koncerty, spektakle teatralne, a także seanse filmowe.

Na pierwszym piętrze znajdą się:

  • Galeria: sala umożliwia ekspozycje przestrzenne i prezentacje instalacji artystycznych
  • Sala prób chóru: akustyczna sala dla prób chórów i wokalistyki indywidualnej
  • Pracownia gier: pomieszczenie ma służyć sekcji gry w „Baśkę”, brydża, kołu filatelistycznemu, szkółce szachowej itp.,
  • Sala prób teatru: akustyczna sala dla prób grup teatralnych
  • Sala prób tańca: sala przeznaczona dla grup tańca, baletu, tańca nowoczesnego, yogi, tańca towarzyskiego

Zobacz wnętrze Filharmonii Kaszubskiej:

Filharmonia Kaszubska
Filharmonia Kaszubska


Sala widowiskowa o funkcji kinowej koncertowej i teatralnej fot. WCK Wejherowo
Sala widowiskowa o funkcji kinowej koncertowej i teatralnej fot. WCK Wejherowo
Sala prób tańca fot. WCK Wejherowo
Sala prób tańca fot. WCK Wejherowo
Sala prób orkiestry i zespołów muzycznych fot. WCK Wejherowo
Sala prób orkiestry i zespołów muzycznych fot. WCK Wejherowo
Sala prób chórów fot. WCK Wejherowo
Sala prób chórów fot. WCK Wejherowo
Sala prób teatru fot. WCK Wejherowo
Sala prób teatru fot. WCK Wejherowo

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (20)

avatar
zorientowani

Szkoda, ze za przykladem Gdyni nie ma tu szkoly artystycznej. Mogliby sie ksztalcic adepci spiewu. Moze GSA (Gdynskie Szkoly Artystyczne)z Gdyni otworzylaby tu swoja Filie. Nasz syn skonczyl ta szkole i swietnie sobie radzi w Gdynskim Muzycznym.

2014.03.16 11:54 odpowiedz
avatar
hello

Dziewczyna w pełni się z tobą zgadzam :D Wejherowo stało się bardzo nowoczesne :D

2013.05.09 09:49 odpowiedz
avatar
Dziewczyna

Piękna filharmonia :) Najładniejsza według mnie sala prób orkiestry i zespołów muzycznych :)

2013.05.09 09:48 odpowiedz
avatar
kulturalny

Piękna ta Fiharmonia Kaszubska - gdyby taka ładna w Gdańsku powstała...a nie taka stara i brzydka jaką jest Opera Bałtycka. Dziwię się co niektórym wpisom, że niepotrzebna ,że jakieś remonty ulic, że gryf nie ma kasy. A co do piłki nożnej - piłka zawsze była mocno dotowana i co ???? nic, zero efektów ,a jak nie widac efektów to po co płacic. A kultura zawsze w tyle i biedna. Gratuluje włodarzom Wejherowa tak wspaniałej inwestycji.

2013.04.11 09:22 odpowiedz
avatar
Rudy

Nie jestem z Kaszub, ale często jestem w Wejherowie i chętnie pójdę do filharmonii. Po za tym wszystkim malkontentom chce powiedzieć że naprawdę Wejherowo bardzo poprawia swój wygląd, przypomnijcie sobie jak wyglądało kilkanaście lat temu, a takie miejsca jak park, pałac, rynek, ul. Wałowa i filharmonia (i inne) są dla Was naprawdę bardzo cenne. Inne miejsca też powoli zostaną odrestaurowane.

2013.02.15 17:14 odpowiedz
avatar
Kultura

A kto bedzie jezdzil do filharmonii do WEJHEROWA? :)

2013.01.27 17:16 odpowiedz
avatar
lola

sala kinowa,super
nie trzeba będzie stać w kolejkach w gdynii

2013.01.11 11:07 odpowiedz
avatar
KASZUB

Za takie pieniadze mozna bylo stanowczo bardziej okazala Filcharmonie Kaszubska wykonac.
Widze juz bledy projektanda jak rowniez malo funkcjonujace pomieszczenia dla przyszlych osob korzystajacych z tego Budynku. Natomiast funkcjonalnosc tych pomieszczen okaze sie w praktyce.
Pomimo wszystko ciesze sie ze po tak dlugim czasie cos okazalo sie zrealizowane.
Przypominam sobie jako dzieciak, mialem mozliwosc wylacznie w szkole Nr 4 na pierwszym pietrze rozwijac swoje mozliwosci i zainteresowanie kulturalne, nie pomijajac rowniez pomieszczen w Cechu jak rowniez na scenie w tak zwanym Pruchu tz. scena w Sali u Prusinskiego Sceny w dawnym MDK przy Ul. 12-go Marca.

2013.01.09 20:04 odpowiedz
avatar
obcy

nie jestem z wejherowa, ale słyszałem o gryfie wejherowo. 55 milionów złotych na amfiteatr, a na drużynę piłkarską ani złotówki. porażka

2013.01.08 22:02 odpowiedz
avatar
pl

Mam nadzieję że obiekt będzie służył całemu społeczeństwu a nie tylko wąskiej grupie zaliczjącej się do elity Wejherowskiej, a martwi mnie okolica, przylegające okoliczne uliczki osiedlowe wybudowane w latach 70-ych są w fatalnym stanie, zapewne nie raz przyjezdni goście przed czy po występie w filharmoni udadzą sie na krótki spacer zwiedzając przylegającą okolicę, nie zdziwię się ze oprucz zwichnięć będą także złamania kończyn dolnych. Jest tam najgorzej zachowana nawierzchnia w mieście.

2013.01.08 10:37 odpowiedz
avatar
ulka

No tak. Bardziej pasuje do Gdyni ten budynek. Taki qwazimodo wejherowa

2013.01.08 09:48 odpowiedz
avatar
Firana

szału nie ma. Za tyle kasy to... a szkoda słów.

2013.01.08 09:47 odpowiedz
avatar
Chris

Człowieku zastanów się co mówisz. 55 mln to nie jest dużo jak na taki budynek. Samo wyposażenie go w odpowiedni sprżet oswietleniowy oraz aparaturę nagłośnieniową to setki tysięcy złotych do tego trzeba pamietac ile kosztuje projekt akustyczny takiego obiektu oraz materiały i robocizna. Puknij się w głowę mądralo bo pieprzysz głupoty!

2014.04.13 09:20 odpowiedz
avatar
Maras

dokładnie! Też uważam, że jego architektura kompletnie nie pasuje do otoczenia. Budynek sam w sobie jest ładny, ale wciśnięty wśród stare kamieniczki źle się komponuje.

2013.01.08 08:27 odpowiedz
avatar
mona

niestety wygląda on okropnie wokół starych kamienic... jego architektura powinna być bardziej kojarzona z naszym miastem a nie Warszawą!!!

2013.01.08 08:25 odpowiedz
Janatan
Janatan

szkoda tylko ze w kszatlcie statku wgl nie pasuje do wejherowa
mogli ac cos bardziej na styl kasubksi zeby kont. nasz wspaniala tradycje kaszubska :(

2013.01.07 23:22 odpowiedz
avatar
Janatan

Robi wrażenie. Drogo, ale warto. Miasto ukształtowane zostało i właściwie zbudowane w IX i na początku XX wieku.
Lata powojenne do lat osiemdziesiątych włącznie to dewastacja tego co wówczas powstało i zostało zbudowane.
Mam na myśli także blokowiska tzw. wieżowców które na pewno nie upiększyły naszego miasta.
To właściwie pierwszy obiekt takiego formatu od co najmniej 80 lat.

2013.01.07 21:17 odpowiedz
avatar
wiosna

bardzo się cieszę z takiego obiektu w Wejherowie, ale w podświadomości mi kołacze jakie drogie będą bilety i pewnie będę chodziła na darmowe koncerty do kościołów

2013.01.07 17:52 odpowiedz
avatar
Młody_nie-taki-gniewny

No to kino studyjne jest jeszcze bardziej studyjne. Takie bydle a tylko 30-40 miejsc? To 30 czy 40? Zresztą to jest najmniej ważne. Rozpisałbym się bardziej ale nasza komunikacja miejska nie pozwala mi zgrać autobusu z skm więc biegne na autobus bo kolejny pewnie za godzine. Viva la Metropolia .

2013.01.07 16:09 odpowiedz
avatar
wejherowianin

\"Filharmonia Kaszubska\" :) już nie mogę się doczekać!

2013.01.07 15:57 odpowiedz