27.11.2012 10:24 0

Wejherowianie zawojowali Hagenen

Ponad 500 zawodników z ponad 20 państw, m.in. z Niemiec, Holandii, Belgii, Grecji, Włoch, Czech, Węgier Ukrainy, Turcji i innych krajów, w tym liczna, bo 14-osobowa Reprezentacja Polski, brała udział w Otwartych Mistrzostwach Europy w kickboxingu organizacji WFMC, które odbyły się w Hagen.

Polska reprezentacja, składająca się z zawodników Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Klubu Malinowski Team z Żar (woj. lubuskie), wywalczyła aż 17 medali Mistrzostw Europy, w tym 8 złotych, 3 srebrne oraz 6 brązowych. Ponadto rewelacją turnieju okazała się być drużyna dzieci do lat 12, która wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Europy do 12 lat, w finale pokonując bardzo silny zespół niemiecki. Natomiast drużyna do lat 17 w całym turnieju uplasowała się na 2. miejsce, tuż za reprezentacją gospodarzy.

• Michał Marchlewicz full contact low kick do 67 kg juniorów – Malinowski Team Żary;

Rafał Karcz, trener Wejherowskiego Stow. Sportowego w kategorii wagowej do 64 kg semi contact stoczył trzy zwycięskie pojedynki – dwa z zawodnikami niemieckimi oraz jeden z reprezentantem Holandii, co dało mu tytuł Mistrza Europy seniorów.

• Michał Stachowski light contact do 81 kg seniorów – WSS;

Udany debiut na matach międzynarodowych zaliczył również Wejherowianin, najmłodszy z całej ekipy Maciej Fragel (lat 8), który w walce do lat 12 w najniższej kategorii wagowej wywalczył 5 miejsce.

Drużyna do lat 12 w składzie: Zuzanna Kalbarczyk, Oliwer Laskowski, Filip Stark, w finałowym pojedynku pokonała faworytów, reprezentację Niemiec. Kolejną miłą niespodzianką było 2. miejsce, jakie zajęła starszą drużynę – do lat 17 (Szymańska, Kaczmarkiewicz, Maciejewski). Polska ekipa dopiero w finale uległa niemieckiej drużynie.

Na koniec odbyła się rywalizacja drużynowa seniorów. A tam, Rafał Karcz został zaproszony do drużyny OLD BOYS z Niemiec i wraz z nimi dołożył srebro w drużynie.

Trenerami Kadry WFMC POLSKA podczas wyjazdu do Hagen byli: Paweł Malinowski – trener full contact, K1 (ring) oraz Rafał Karcz, odpowiedzialny za semi i light contact (walki na tatami).